Ważne

Tablet i smartfon Linshof – świetnie i nietypowo wyglądający sprzęt z 80GB pamięci wewnętrznej

Nie wiem na ile ergonomiczne by było korzystanie ze smartfona lub tabletu ze znacznie ściętymi rogami, ale wkrótce będziemy się mogli o tym przekonać. A właściwie nie my, a nasi zachodni sąsiedzi, choć nie ukrywam, że do Polski też urządzenia te przywędrują. Niemiecka marka Linshof zaprezentowała bowiem dwa nad wyraz interesujące urządzenia mobilne, które wyróżniają się nie tylko świetnym wzornictwem (świetnym na zdjęciach, ciekawe jak będzie w rzeczywistości), ale też pamięcią wewnętrzną, która wynosi… 80GB.

A skoro już od niej zaczęłam, zagłębmy się nieco w temat, bo jest to wartość – przyznacie – rzadko spotykana. Otóż okazuje się, że wśród komponentów obu urządzeń znajdziemy standardowo pamięć 64GB plus dodatkowy moduł 16GB, dedykowany aplikacjom. W obu przypadkach pamięć dostarczana jest przez SanDisk. O ile jednak do dyspozycji mamy dużo pamięci wewnętrznej, tak już nie ma opcji rozszerzenia jej dzięki slotowi kart microSD.

Jak przedstawiają się pozostałe parametry techniczne? Równie zacnie. Tablet oferuje 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (przyznacie sami, że ta rozdzielczość pasuje bardziej dla ekranu 9,7″), ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,1GHz i 3GB RAM. Aparat oferuje matrycę 13 Mpix, kamerka – 8 Mpix. Mamy tu całość pracującą pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lolipop (!) z nakładką producenta – Linshof UI. Za czas działania odpowiada akumulator o pojemności 9000 mAh, ale pozostałe parametry przedstawiają się naprawdę nieźle: GPS, LTE, NFC, Bluetooth, WiFi, HDMI (mini lub micro) oraz microUSB.

Ile za to wszystko będziemy musieli zapłacić? Stosunkowo niewiele: 360 dolarów (prawdopodobnie za podstawową wersję, czyli bez LTE). W sprzedaży zadebiutuje w pierwszym kwartale 2015 roku.

A jak prezentuje się smartfon Linshof? Bardzo podobnie. Z tą różnicą, że oferuje 5-calowy wyświetlacz 1920 x 1080 pikseli (prawdopodobnie będą dwie wersje: Super AMOLED lub zwykły IPS) i akumulator o pojemności 3100 mAh.

Smartfon Linshof i8 wyceniony został na 380 dolarów i również trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2015 roku. Co ciekawe, kwartał później ma zadebiutować wersja z 144GB pamięci.

Linshof-i8-80gb-pamięci-tablet Linshof-i8-80gb-pamięci-tablet2Linshof-i8-80gb-pamięci-01 Linshof-i8-80gb-pamięci-02

Komentarze

 • matiin

  Omijają patenty Apple ;)

 • Ink

  czyżby projektant inspirował się Battlestar Galactica? ;]

 • the

  Na pewno produkty wyglądają charakterystycznie, choć nie powiem, żeby dla mnie to wyróżnienie się było na plus.

 • barilla

  Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza w takiej cenie. Pytanie tylko co to za ośmiordzeniowiec, jeżeli jakiś allwinner na rdzeniach A7 to chyba jednak podziękuję ;)

 • EMeeeert

  Nie wykupili licencji na owale w programie do projektowania tabletów
  Program zwie się TabletprojektenszlasenGMBH…. – za owale- łuki trzeba było dodatkowo dopłacić 100tys E,
  więc uznali, że nie warto.

  A na poważnie ja trzymam swój tablet zazwyczaj prawie za dolny róg – więc urządzenie nie dla mnie, bo bym nie miał punktu oparcia i by mi się ciągle przechylał w te i wefte..
  ;)

 • Szymon

  W Europie dolary zamieńcie na euro bo tak zapewne będzie sprzedawany, więc z samego przeliczenia na PLN wychodzi jakieś 300zl drożej.

 • mobile4you

  Wygląd nie jest oryginalny. Wyraźna inspiracja Blackberry Porsche Design.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona