Ważne

Aktualizacja Skype na Androida i funkcja „obraz w obrazie” dla użytkowników smartfonów

Programu Skype chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wylądawał na wszelkich możliwych platformach, czy to desktopowych, czy mobilnych, zyskując już ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Microsoft, właściciel Skype od ponad trzech lat, stara się go udoskonalać, by zatrzymać rzeszę użytkowników przy sobie. Tym razem aktualizacja trafiła na sprzęt z Androidem.

Główną nowością zawartą w najnowszej wersji programu, jest możliwość przeprowadzania rozmów wideo z użyciem funkcji PIP, czyli obraz w obrazie, na smartfonach z Androidem. Dotychczas możliwość ta była udostępniona wyłącznie posiadaczom tabletów i komputerów – użytkownicy telefonów nie mieli tego przywileju. Najprawdopodobniej ze względu na niewielkie wyświetlacze, których przekątna – aktualnie – rośnie w zastraszającym tempie (pomyśleć, że jeszcze kiedyś tabletofony były dla nas dziwactwem… Dzięki tej funkcji, prowadząc rozmowę wideo, można jednocześnie na przykład przeglądać strony internetowe, odpisywać na mejle, etc.

W najnowszej aktualizacji wprowadzono też pomniejsze nowości, jak choćby obsługę tekstu formatowanego (pogrubienie, kursywa i przekreślenie). Co więcej, inżynierowie zajmujący się Skype zapewniają, że usprawnieniu uległa szybkość ładowania czatów – szczególnie w przypadku otwierania ich z poziomu powiadomień.

Jeśli dotychczas korzystaliście ze Skype, wystarczy, że zaktualizujecie aplikację w Google Play. Jeśli nie, możecie ją pobrać klikając na poniższy przycisk:

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona