Apple zmienia przycisk “Free” na “Get” w App Store. Wszystko przez tytuły FREE TO PLAY

Już od dawna gry Free to Play wywołują niemałe zamieszanie wśród ich użytkowników, jak i urzędów. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że brytyjski urząd ds. ochrony konsumentów wyraził zainteresowanie tego typu tytułami, a teraz Apple zmienia swoją politykę związaną z pobieraniem darmowych aplikacji.

Na początku wyjaśnić należy, czym są gry F2P. Są one oparte na prostym schemacie – deweloper udostępnia nam swoje dzieło za darmo, ale w rozgrywce umieszczone są liczne mikropłatności. Są one wykorzystane na przykład do rozwoju naszej postaci, odblokowania dodatkowych poziomów, czy zakupu punktów życia. Wszystko jest okej do momentu, w którym tytuł wymusza na nas skorzystanie z tej opcji. Niekiedy, aby ukończyć w pełni grę, musimy skorzystać z mikropłatności.

app store

Jakiś czas temu Google zmieniło swoją politykę odnośnie gier Free To Play. Za sprawą nacisków ze strony Komisji Europejskiej Apple również postanowiło ją zmienić. Teraz przy każdej aplikacji dostępnej za darmo widnieje przycisk “Get”, zamiast znanego dotychczas “Free”. Ma to być zabezpieczeniem przez pobraniem gier z mikropłatnościami. Warto zauważyć, iż gry, które faktycznie są darmowe, jak i te z mikropłatnościami są odpowiednio oznaczone w opisach.

Komentarze

  • Rafal Gawlowski

    Niema nic za darmo i nigdy nie będzie. No i dobrze że w app storach nareszcie przestaną kusic niby darmowymi apkami .

    • LCD

      Jest dużo rzeczy za darmo (i nie mówię tu o piratach). Są fajne gry za darmo czy ciekawe programy. Tylko trzeba myśleć. Ludzie się rzucili na F2P bo to była nowość i teraz jak coraz więcej osób ma świadomość, że F2P często są nie grywalne bez opłat to będą od tego odchodzić i pójdą może w jeszcze inną stronę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona