Ważne

Na Fleksy pobito rekord świata w pisaniu na klawiaturze wirtualnej

Zastanawialiście się kiedyś, na jakiej klawiaturze pisze się najszybciej? Albo inaczej, na jakiej klawiaturze ustanowiono w tej kategorii rekord świata? Chodzi oczywiście o aplikację Fleksy, dzięki której 17-letni chłopak pobił dotychczasowy rekord o ponad sekundę.

Niejaki Marcel Fernandes Filho miał do napisania następujący tekst: “The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human”. Dzięki Fleksy na iPhone 6 Plus, tak mi się wydaje patrząc na wideo, nastolatek wstukał go w 17 sekund i ten czas od teraz jest nowym rekordem.

Defacto poprzedni rekord Guinessa również należał do Fleksy. Wtedy określony tekst napisano w 18,19 s.

http://youtu.be/VwxYjgpGrQY

Fleksy nie jest idealne dla wszystkich. Jest to dość nowtorska klawiatura, która różni się od wszystkich innych. Choć układ liter jest identyczny, jak w standardowej klawiaturze, to za sposób wprowadzania tekstu Fleksy otrzymało szereg nagród (np. na targach CES w kategorii Design and Engineering). Tą klawiaturę albo się lubi, ale się odinstalowuje.

 

Fleksy-breaks-own-record.jpg

Komentarze

 • asdfgh

  Fleksy, nie Flexy :)

 • Gość

  Czyli ta klawiatura nie zawiera żadnych usprawnień który sprawiają że można na niej pisać tak szybko? Wniosek jest prosty. Mogę ją kupić dla ładnego wyglądu, nie sprawi że będę pisać szybciej.

 • angel

  Co jest w niej takiego wyjątkowego że można szybciej pisać ?

 • Michał Spiechowicz

  Na niej pisze się rzeczywiscie dużo szybciej i wygodniej jak się czlowiek do gestów przyzwyczai ale polski słownik to narazie marniutki jest

 • Krzepki Harry

  Używam od kilku dni i potwierdzam ze klawiaturka jest super. Obszerny słownik, doskonale poprawia bledy, więc można pisać “z grubsza”, a tekst i tak wyjdzie ok :)
  Ma jeszcze swoje niedoskonalosci, ale z tego co pisza, pracują nad poprawkami, będzie więc lepiej :D

 • Gość

  Nie czytacie zgłoszeń błędów? Od teraz będę “walił” w komentarzach. Ostatnie zdanie -> “Tą klawiaturę albo się lubi, ale się odinstalowuje.”

 • Czarek

  Po co jej tyle uprawnień?

 • LCD

  Filmik ponad 1 minutę, ale nie zmieściło się normalne nagranie 17s przepisywania tekstu żeby zobaczyć dlaczego ta jest szybsza od innych.

 • Sprawdzę, bo na razie korzystam z tej standardowej w Xperii i czasem nie działa tak jakbym tego chciał ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona