Ważne

Aplikacja Humble Bundle wycofana z Google Play

Posiadacze urządzeń z systemem Android dobrze znają akcję Humble Bundle, pozwalającą co jakiś czas wesprzeć wybraną organizację charytatywną zaopatrując się przy okazji w kilka gier po absurdalnie niskich cenach. W zeszłym roku w Google Play pojawiła się specjalna aplikacja, ułatwiająca użytkownikom pobieranie i instalację tytułów zakupionych w ten sposób.

Niestety, dwa dni temu jej twórcy postanowili ostatecznie wycofać ją ze sklepu. Oficjalną przyczyną tych działań jest chęć wprowadzenia w niej zmian, usprawnień i nowych funkcji, co jednak nie wyjaśnia tak naprawdę zbyt wiele. Najbardziej prawdopodobna teoria mówi jednak, iż twórcy aplikacji chcą przekształcić ją we własny sklep, pozwalający nie tylko na zarządzanie już zakupionymi produktami, ale też nabywanie nowych. Tak czy inaczej, użytkownicy, którzy zdążyli jeszcze pobrać wersję z Google Play będą mogli z niej nadal normalnie korzystać, jednak nie mogą oni już liczyć na automatyczne aktualizację. Nowa wersja będzie zaś dostępna do pobrania bezpośrednio ze strony humblebundle.com. Twórcy aplikacji przypominają również, że każdą z zakupionych gier można zainstalować ręcznie, bez korzystania z pomocy dodatkowych narzędzi.

Niestety, jak na razie brak szczegółów dotyczących chociażby przybliżonej daty wydania nowej wersji aplikacji Humble Bundle.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona