Ważne

Samsung Flow odpowiedzią na Apple Continuity – odbieraj połączenia na tablecie

Na swojej przedostatniej konferencji, Apple zaprezentowało rozwiązanie określone jako Continuity. W skrócie chodzi w nim o to, że iPhone jest “stale” skomunikowany z urządzeniami z systemem OS X. Samsung postanowił zaprezentować konkurencyjne rozwiązanie i nazwał je Flow. W przypadku Koreańczyków Flow ma duże szanse na pozytywne przyjęcie przez użytkowników. Dlaczego?

W portfolio firmy jest całe mnóstwo urządzeń. Od smartfonów, tabletów, zegarków aż po komputery czy telewizory. I to dzięki tak pokaźnej gamie sprzętu oraz liczbie klientów, Flow może mieć duży sens. Ktoś, kto posiada smartfon i tablet Samsunga może korzystać z Flow, a praca lub zabawa może być jeszcze przyjemniejsza, jeśli ma się telewizor lub notebook Koreańczyków.

Zasada działania jest bardzo prosta. Wszystko kręci się wokół powiadomień i funkcji przesyłania. Przykładowo jeśli użytkownik jest w trakcie tworzenia jakiegoś dokumentu na smartfonie, ale potrzebuje większej przestrzeni roboczej, to jednym kliknięciem przenosi dotychczasowe owoce pracy na tablet czy laptopa. Można też użyć funkcji, która pozwoli przerwać pracę na tablecie lub smartfonie i odtworzyć zapisany stan w konkretnej aplikacji, jednak na chwilę obecną nie określono ich.

Samsung Flow to na razie faza beta. Producent ma zacząć dostarczać rozwiązanie w 2015 roku, zapewne w postaci aktualizacji systemu. Co prawda część możliwości, na które pozwala Flow, jest już od dawna możliwa. Jednak chodzi o ujednolicenie całego procesu i podanie tego w ładnej postaci klientowi.

Wszystkie funkcje świetnie obrazuje poniższe wideo promocyjne.

Komentarze

 • Adam

  Wcześniej bo już w grudniu zadebiutuje AirDroid 3 z podobnymi funkcjami.

  • Fakt, ale jest to aplikacja firmy trzeciej, którą nie wszyscy zainstalują. Do tego ona nie będzie raczej działać na tv. Samsung da gotowe narzędzie i o to w tym chodzi ;)

   • LCD

    Tylko szkoda, że pewnie tylko na tv od samsunga. Chociaż jak to wejdzie to pewnie w końcu kupię stick’a z androidem i może na tym da się zrobić obsługę.

   • Adam

    No nie bardzo gotowe, bo przecież trzeba będzie zainstalować aplikację Flow chociażby na komputerze.

    • No przepraszam.. Ale nie da się, żeby wszystko wszystko instalowało i robiło się samo.

     • Adam

      W przypadku Continuity i Handoff jakoś się da.

     • Oczywiście, ale chodzi mi o to, że Windows nie jest produktem Samsunga, tak jak OS X jest produktem Apple.

     • Adam

      A to już problem Samsunga i jego użytkowników.

 • derpr

  biorąc pod uwagę politykę aktualizacyjną samsunga i włażenie do łóżka z każdym operatorem, który chce brandowany soft, to prawdopodobnie usługa będzie dostępna dla 10% klientów. Oczywiście zakładając, że apple nie wywalczy w sądzie zablokowania tego ficzera

  • LCD

   Ale co ma Apple zablokować, jak takie rzeczy były już wcześniej? Np. https://www.youtube.com/watch?v=HUvXpQ5-jQM&hd=1
   Apple jak zwykle wzięło coś, co już na rynku było i twierdzi, że to wymyślili. Ja mam tylko nadzieję, że po Samsungu znowu funkcję adoptuje Google i będzie można to zrobić z każdym smartfonem z androidem i np. z użyciem smartwatchy i chromecast.

 • Adam

  Pewnie dodadzą w Androidzie 6.0

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona