Google prezentuje Youtube Music Key

Mimo iż esencję serwisu Youtube stanowią wszelkiej maści materiały wideo, to jednak spore grono użytkowników traktuje go głównie jako odtwarzacz muzyczny. Fakt ten nie mógł umknąć uwadze firmy Google, która poczyniła właśnie kolejne kroki w celu „umuzycznienia” swojej witryny.

Efektem jest Youtube Music Key, czyli nowa płatna usługa znacznie ułatwiająca słuchanie muzyki za pomocą mobilnych aplikacji Youtube. Osoby które zdecydują się na miesięczną opłatę w wysokości 7,99 $ (lub 9,99 $ po zakończeniu okresu promocyjnego) będą mogły dzięki niej cieszyć się całkowitym brakiem reklam, możliwością odtwarzania muzyki w tle oraz zapisywania wybranych utworów w celu odtwarzania ich w trybie offline. Co ważne, wspomniany abonament będzie obejmował również usługę Google Play Music All Access, dzięki czemu jedna subskrypcja da nam dostęp do całego muzycznego świata oferowanego przez giganta z Mountain View. Warto też zauważyć, że niewielkim zmianom uległ też „zwykły” Youtube, który zyskał między innymi dodatkową zakładkę odpowiadającą za muzykę.

Niestety, jak na razie Youtube Music Key znajduje się w fazie zamkniętych testów Beta, do których dołączyć można jedynie przez zaproszenie (które, swoją drogą, powinno już niebawem trafić do większości użytkowników GPMAA). Wiele wskazuje też na to, że początkowo usługa ta dostępna będzie jedynie w wybranych krajach, wśród których nie znajdziemy Polski.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona