Ważne

TC Helicon prezentuje Voice Jam Studio na iPada

TC Helicon to firma znana głównie za sprawą procesorów „wokalowych” wykorzystywanych przez szerokie grono artystów, poczynając od beatboxerów (Beardyman, Shlomo) a kończąc na reprezentantach cięższych brzmień (Joey Belladonna, Mike Patton). Kilka miesięcy temu w App Store pojawiła się ich pierwsza aplikacja – Vocal Looper – skierowana do osób chcących wykorzystywać tablety do nagrywania prostych pętli wokalnych.

Ich najnowsze dzieło opiera się wprawdzie na tym samym pomyśle, jednak rozwija go w sposób który może przypaść do gustu również tym bardziej wymagającym użytkownikom. Voice Jam Studio oferuje nam bowiem nie tylko 4 ścieżki do nagrywania pętli (maks 8 minut, możliwość automatycznej synchronizacji, nielimitowany overdub), ale też dostęp do 50 efektów oraz obsługę standardów MIDI, Inter-App Audio i Audiobus, dzięki czemu może ona współpracować zarówno z innymi aplikacjami jak i zewnętrznymi urządzeniami.

VoiceJam Studio

Swego rodzaju ciekawostkę stanowi zaś funkcja pozwalająca wykorzystać kamerę wbudowaną w tablet do nagrywania naszego występu, co znacznie ułatwi życie osobom chcącym dzielić się swoją twórczością za pomocą serwisu Youtube.

Aplikacja Voice Jam Studio dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie App Store w promocyjnej cenie 8,99 euro.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona