Ważne

Android 5.0 ułatwi nagrywanie ekranu

Możliwość swobodnego nagrywania tego co dzieje się na ekranie tabletu bez rootowania lub korzystania z zewnętrznych urządzeń to marzenie wielu posiadaczy sprzętu z systemem Android. Niestety, jak na razie taką funkcją mogą pochwalić się jedynie wybrane modele, takie jak chociażby NVIDIA Shield Tablet.

Wiele wskazuje jednak na to, że już niedługo w Google Play pojawią się narzędzia znacznie ułatwiające wspomnianą czynność. Wszystko za sprawą wprowadzonego w nowej wersji systemu zestawu instrukcji android.media.projection API, który pozwoli deweloperom na tworzenie aplikacji przechwytujących to co dzieje się na ekranie naszego urządzenia. Wprowadzenie tej funkcji wyeliminuje więc konieczność rootowania sprzętu (wymaganą przez większość obecnie dostępnych aplikacji tego typu) lub korzystania z zewnętrznych urządzeń, dzięki czemu proces nagrywania stanie się prosty, przejrzysty i, co najważniejsze, przystępny dla przeciętnego użytkownika. Warto zaznaczyć, że aplikacje wykorzystujące nową funkcjonalność będą musiały za każdym razem poprosić użytkownika o zgodę na rozpoczęcie nagrywania, co powinno wyeliminować (a przynajmniej ograniczyć) szanse na wykorzystanie ich w sposób niepożądany.

Posiadacze urządzeń z Android 5.0 mogą już wypróbować dwie pierwsze aplikacje wykorzystujące nową funkcjonalność systemu. Należy jednak pamiętać, że są to projekty znajdujące się we wczesnym stadium rozwoju, co przekłada się na sporą ilość błędów i małą liczbę opcji.

ILOS SCREEN RECORDER
LOLLIPOP SCREEN RECORDER

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona