Ważne

Pokaż kotku, co masz w środku, czyli Google Nexus 9 rozebrany

Nexusa 9 można kupować już od dwóch dni, niestety pierwsze recenzje okazują się być niezbyt pochlebne. Ekipa iFixit wzięła pod lupę tytułowe urządzenie i oceniła je pod okiem serwisantów.

Dla klienta takie rozebranie może rzucić podgląd na to czy naprawa może być problematyczna, a przez to też droższa. Z kolei dla serwisantów ukazuje z czym mogą walczyć w przyszłości.

Niestety, w przypadku HTC wiadomo, że produkty tej firmy są trudne w naprawie. Okazało się, że nie inaczej jest w przypadku Nexusa 9. Tablet otrzymał bowiem zaledwie 3 punkty na 10 możliwych. Jednak niektórych może pocieszy fakt, że nowy iPad dostał tylko 2 punkty.

Plus przyznano za tylną obudowę, którą dzięki zaczepom można zdjąć bez dodatkowych narzędzi. Niestety pod osłoną jest dużo gorzej. Ten, kto kiedyś rozbierał któryś z ostatnich flagowców HTC wie, co mam na myśli. Bateria jest przyklejona do korpusu. O wymianie samego szkła frontowego można zapomnieć, ponieważ jest ono sklejone z wyświetlaczem.

Komentarze

 • wisien

  Akurat sklejony wyświetlacz z digitizerem mnie nie dziwi. W prawie wszystkich obecnych urządzeniach stosuje się taki zabieg

 • Sony

  Jak patrzę na to – dziękuję Dell’owi za łatwość rozbierania mojego Venue 11 Pro :

  Wymienny akumulator :) – dysk SSD i modem 3G też, reszta na śrubach, zatrzaskach. Zero kleju :) wymiana czegokolwiek sprowadza się do odkrecania śrub.

 • z

  A surface pro 3 dostal 1 punkt na 10 na ifixit.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona