LG stworzyło ekran z rekordowo cienkimi ramkami

Tworząc model G2 LG pokazało, że można zrobić dobrze działający smartfon z dużym ekranem i minimalnymi ramkami. Później przyszła pora na LG G3. Jakby tego było mało, firma właśnie pochwaliła się opracowaniem panelu o przekątnej 5,3-cala, który ma najcieńsze ramki na świecie. 

Dzięki swojemu podejściu do tematu, LG tworzy phablety mające ogromne wyświetlacze, ale – mimo wszystko – kompaktowe rozmiary. Reszta producentów powinna uczyć się Koreańczyków, jak robić takie urządzenia.

Pomijając jakość reprodukowanych barw wyświetlacz na przekątnej 5,3-cala oferuje rozdzielczość Full HD, przy ramkach mających zaledwie 0,7 mm grubości. Dla uzmysłowienia, jak bardzo minimalistyczna jest ramka – karta kredytowa ma około 0,8 mm grubości.

Mało tego, producent twierdzi, że wszystko zostało tak spasowane, że krawędzie ekranu nie przepuszczają pyłu, wody, ani światła. Być może przyszła odsłona flagowca LG będzie wodoodporna, ale na zweryfikowanie tego przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Najnowszy ekran może trafić do niezaprezentowanego jeszcze LG G4. Ciekawe czy tak się właśnie stanie.

LG-Display-07mm-bezel-2-300x295

Komentarze

 • KrytycznymOkiem

  Raczej nie trafi do G4 bo jakby to było że następca ma mniejszy ekran od poprzednika. A jakby tak zrobić np 4.5″ z cienkimi ramkami…. nie, nie da się bo przecież nowy model musi byc jak patelnia. Idioci i tyle.

 • Arrczi

  Tylko po co zaraz taki długśny?

 • janko

  No dobra, cienkie ramki samego ekranu, to co robią te pasy czarnego plastiku na górze i na dole telefonu? Dlaczego telefon nie może mieć cienkich wszystkich ramek? Rozumiem, na górze słuchawka, kamerka, ale to nie wymaga tyle miejsca, połowa by wystarczyła. A na dole to niby co, dedykowane miejsce na logo producenta?

  • LCD

   Sharp udowodnił, że cienkie ramki można zrobić z 3 stron i nie musi być wcale głośnika do rozmów na górze. Dół jest po to, aby gdzieś umieścić elektronikę i przednią kamerę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona