Ważne

Google Transit w Warszawie – wreszcie na mapach Google wyznaczymy trasę transportem publicznym

Gdy tylko wybieram się do obcego miasta, nieocenioną pomocą są dla mnie aplikacje ułatwiające odnalezienie się tam na miejscu. Wśród nich na pierwszym planie są oczywiście mapy z funkcją sprawdzenia dojazdu komunikacją miejską do wybranego miejsca oraz, w Polsce, jakdojade.pl. O ile jednak funkcja Transit działa fenomenalnie poza granicami naszego kraju, tak u nas już nie można powiedzieć tego samego, bo… dostępna jest jedynie w kilku miastach Polski. Do grona dotychczasowych sześciu (Białegostoku, Łodzi, Olsztyna, Szczecina i Zielonej Góry) dołączyła dziś Warszawa. Można powiedzieć: wreszcie!

Aby skorzystać z wyznaczenia trasy należy wyznaczyć trasę pomiędzy dwoma interesującymi nas punktami na mapie, a następnie kliknąć ikonę transportu publicznego, znajdującego się między samochodem a pieszym. Po chwili naszym oczom ukaże się wyznaczona trasa z kilkoma propozycjami transportu do wyboru (metro, tramwaje, autobusy, pociągki SKM i WKD), oczywiście również z informacjami dotyczącymi szacowanej długości trwania przemieszczania się pomiędy punktem A i B oraz trasy, jaką będziemy musieli pokonać pieszo.

Pewnie od razu pojawi się pytanie, co na to jakdojade.pl i inne usługi tego typu. Moim zdaniem jednak powinni spać spokojnie – zwłaszcza, że miasta takie jak Warszawa, wymagają bardzo częstych aktualizacji rozkładów jazdy, nad którymi Google będzie najprawdopodobniej trudno zapanować.

Funkcja Transit w Warszawie jest już ogólnodostępna i działa  zarówno w wersji przeglądarkowej Map Google, jak również w aplikacji mobilnej.

Komentarze

 • Kiedy w Gdańsku? :/

  • traktat

   Jutro…

 • Tomasz Lenartowski

  Fajnie, że coś się dzieje, ale zdecydowanie zbyt wolne wdrożenie.

 • Post Mortem UK (ipad 4gen)

  Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje ;P

 • Lawstorant

  Wow, wreszcie. Pamiętam że rok temu zdziwiłem się gdy nie mogłem znaleźć połączeń przez mapy Google. W Szczecinie mamy to już od kilku lat…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona