Ważne

Sundar Pichai awansuje i obejmuje 6 nowych działów Google

Wygląda na to, że w Google szykują się duże zmiany w kadrze zarządzającej. CEO Google – Lary Page awansował dotychczasowego szefa Androida, Chrome i Aplikacji Google zwiększając w ten sposób do maksimum rolę Sundara Pichai. Pichai będzie szefem podstawowych produktów giganta. W zasadzie wszystkich, oprócz YouTube’a.

Sundar Pichai w Google jest od 2004 roku. Jego znaczenie w firmie zaczęło dynamicznie rosnąć przez dwa ostatnie lata. Wtedy stanął na czele zespołu odpowiedzialnego za Chrome, Aplikacje Google i Androida. W lutym tego roku mówiło się, że Microsoft chciał go mianować swoim szefem. Pichai został jednak w Google i dziś jest ważną osobą w firmie. Będzie zarządzał sześcioma nowymi dla niego obszarami Google. Chodzi o rozwój, wyszukiwarkę, Google+, handel, reklamę i infrastrukturę.

Lary Page przyznał, że w ten sposób oswobodzi się z części obowiązków, a robił w firmie całkiem sporo. Był bezpośrednim kierownikiem nie tylko 7 produktów (w tym Androida, czyli również Pichaia), ale odpowiadał też na przykład za zarządzanie finansami, energią, Google X, kwestiami prawnymi oraz rozwojem firmy.

Komentarze

  • Sundar Pichai? No nieźle go rodzice urządzili…

    • Nieja

      Jak byś mu napisał swoje imię to też by powiedział że ktoś cię nieźle urządził :) ale jak widać jest “wielofunkcyjny”

      • He he, dokładnie. Ludzie mieszkający w Polsce mają problem wymówić moje nazwisko, co dopiero obcokrajowcy :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona