Ważne
Wiko VIEW

Na MWC 2015 powinniśmy poznać 12-calowy tablet Sony

DigiTimes donosi, że Sony pracuje nad 12-calowym tabletem. Informacja pochodzi podobno z tajwańskiego łańcucha dostaw. Jeżeli plotka okaże się prawdziwa, portfolio japońskiego producenta powiększy się o zupełnie nowy tablet. Obecnie największą “dachówką” w ofercie japońskiego koncernu, jest Xperia Z2 Tablet (na zdjęciu powyżej) i jego poprzednia generacja, tj. Xperia Tablet Z – oba 10,1″.

Niestety, ale na chwilę obecną brak jest konkretniejszych informacji. Spekuluje się, że tablet ma być wyposażony w stylus – podobnie, jak ma to miejsce choćby w Samsungu Galaxy Note Pro 12.2. Można więc powiedzieć, że rzekome urządzenie dedykowane będzie grafikom.

Informację o 12-calowym tablecie należy traktować ze sporym dystansem. Już wielu producentów zapowiadało tak duże urządzenia, ale do tej pory nic z tego nie wynikło. Z chęcią jednak zobaczyłbym tablet z rysikiem od Sony. Mógłby być konkurentem dla wspomnianego wyżej Galaxy Note Pro, który charakteryzuje się ekranem o przekątnej 12,2-cala. Pozostaje tylko czekać na nowe informacje w tej sprawie.

Komentarze

 • GieKa

  Cały czas to powtarzam, historia zatoczyła koło cofając się. Kilka lat temu tablety 7 i 9,7 cali wykończyły netbooki a teraz zaczynają się pojawiać tablety 10,1 i 12 calowe których nieodłącznym akcesorium jest klawiatura. Gdyby producenci netbooków i nVidia nie olali sprawy to dzisiaj mielibyśmy o wiele bardziej wydajne netbooki z odłączanymi ekranami niż tablety z dołączanymi klawiaturami. Gdyby ION nVidi nie został porzucony to pewnie dzisiaj dzieliłby i rządził w układach mobilnych x86. I co “zabawniejsze” czołowi producenci netbooków którzy przerzucili się na tablety nie odnieśli sukcesu. ASUS dopiero teraz się odradza w tabletach. Acer niby jest a jakby go nie było. HP totalny niewypał z tabletami. Nokii nie ma. Jedynie Samsung wyszedł z twarzą.

  • Nieja

   Nie tylko samsung… A tak właściwie ile on ma modeli z Windowsem? Mi osobiście najbardziej podobają się Delle…

 • maxis

  Co z tego ze moze byc alternatywa dla samsunga jak sony zawsze jest od niego drozsze z bebechy raczej lepsze nie beda a jedynie design bedzie dzialac na korzysc sony

  • Maciej Szkudlarek

   Zastanów się ile kosztuje zrobienie obudowy z metalu i szkła hartowanego a ile z plastiku to domyślisz się skąd różnica w cenie. Bebechy pewnie podobne albo lepsze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona