Ważne

Czy iPad Air 2 się wygina? Nie, ale można go złamać

Nawet, jeśli nie śledzicie uważnie rynku mobilnego, to na pewno słyszeliście o wyginających się iPhone’ach 6 Plus. Stały się one obiektem żartów oraz oczywiście wielu użytkowników na własną rękę próbowało sprawdzić czy mogą zgiąć swój phablet. Przerodziło się to, niestety, w pokaz głupoty, ponieważ niektórzy wybierali się do salonów Apple tylko po to, żeby wygiąć 6 Plus. Oczywiście przy premierze iPada Air 2, który ma tylko 6,1 mm, pojawiły się podobne pytania.

I oczywiście internet musi na nie odpowiedzieć, przez co możemy zobaczyć filmiki jak ten:

Nie jestem fanem produktów Apple, a moim zdaniem iPhone, który wygięły się w kieszeni to duża skaza na wizerunku amerykańskiej korporacji. Jednak takie teksty, jak powyżej, są dla mnie po prostu głupie. Jest to celowe zniszczenie nowego produktu wartego kilka tysięcy. Każdy tablet czy smartfon złamie się, jeśli użyjemy do tego odpowiednio dużej siły. Jednak ten, kto zrobi to pierwszy, może wybić się na YouTube i przy okazji zarobić jeszcze na nowego iPada z samych reklam.

iPad Air 2 budzi wiele emocji, co pokazaliście w komentarzach pod TYM tekstem, ale jego wykonanie jest znakomite. Jednak trzeba zauważyć, że on się nie wygina, a jedynie można go złamać. A co Wy sądzicie o takim „testowaniu” nowych produktów?

Komentarze

 • gość

  Żenada

 • z

  Test nie jest glupi. Filmik zobaczylo prawie pol miliona osob – jeszcze troche i pan wyginacz zarobi na nowego ipad-a.
  Ogladajac sami powodujemy, ze takie filmiki powstaja.

 • Czytali jak pisali?

  “żeby wyciąć 6 Plus.”
  ” Jednak takie teksty, jak”

 • Guest

  Od razu po prezentacji wiedziałem że taki filmik będzie ;)

 • Planujecie zrecenzować tenże tablet?

  • Planujecie. Jak tylko uda się zdobyć egzemplarz testowy. Realnie – w pierwszej połowie listopada.

   • Twin

    a planujecie je wyginać?

 • slasher

  Autor tekstu jest z Polski?

 • Tyran1918

  Tak się właśnie zarabia pieniądze :D

 • bo1

  Fakt test jest głupi.Ale ,drogi Autorze z Twojego tekstu wynika że właściciel tego ipada zamiast go “niszczyć” powinien go chyba sprzedać i za te fundusze kupić ze 30 teblecików dla dzieci i podarować je dzieciom w jakiejś biednej szkole.Nie rozumiesz że ten tablet jest kosztem uzyskania planowanego przychodu i w rezultacie dochodu,lub jakiejś innej formy kożyści płynącej z pokazu.Pani Kasiu od lat jestem czytelnikiem tabletowa ale ten “rozwój”nie do końca wychodzi na dobre.Kiedyś KAŻDY tekst (Pani)był przemyślany.

  • Mój każdy tekst w dalszym ciągu jest przemyślany. Nie mogę jednak pisać wszystkich treści na tabletowo, bo najnormalniej w świecie nie wystarcza mi na to dnia – albo recenzje, albo newsy (chyba się starzeję, kiedyś pogodzenie tego było łatwiejsze…). Dlatego są pozostali autorzy, którzy świetnie “ogarniają” temat. Są ograniczeni tematycznie, wiedzą, o czym nie mogą pisać, bo ich tekst na ten temat nie zostanie opublikowany (jak wszelkiego rodzaju chińskie wynalazki za 30 dolarów). W przypadku newsów, jak ten powyższy, zawsze mam problem. Ostatecznie albo nie przechodzi przez moją (lub Łukasza) korektę, albo ląduje na stronie jako ciekawostka. Czasem napisana lepiej, czasem gorzej.

   Dziękuję za konstruktywną krytykę. Biorę ją do siebie, jak zawsze – a wiesz, jako wieloletni czytelnik, że nie pozostawiam takich komunikatów bez odpowiedzi i własnych przemyśleń.

   • Twin

    ja uważam, że takie teksty i testy są potrzebne, wtedy nie kupimy przysłowiowego kota w worku:) inne smartfony jakoś tak się nie wyginają nawt aluminiowy HTC ONE

  • koteł

   To chyba każdy wie, co nie zmienia faktu, że takie zachowanie może budzić niechęć.

   To trochę jak niszczenie czy wyrzucanie żywności. Tak, może to mieć cel albo można na tym zarobić, ale nie znaczy to, że będzie to akceptowalne społecznie.

  • Bardzo dziwna, z tego co widzę, nadinterpretacja tekstu. Nie chcę cytować poszczególnych fragmentów, ale z tekstu wynika, co następuje:

   – Autor komentuje przede wszystkim zjawisko, jakie wytworzyło się po pierwszych filmikach bendgate, vide bezmyślne niszczenie sprzętu w sklepach Apple i wyraża dla niego swoją dezaprobatę,

   – zwraca również uwagę na popularność tego typu formy zarobkowej, mówiąc właśnie o tych zarobkach z reklam.

   Dlatego dziwię się skąd ta bujna wyobraźnia z prowadzeniem fundacji charytatywnej, zamiast niszczenia sprzętu. To jakieś podstawowe niezrozumienie tekstu, w którym autor wyraźnie wskazuje, że rozumie w jakim celu tworzy się takie wideo. Napisanie tego wprost, byłoby już kompletną obrazą inteligencji czytelnika, a to się – IMO – nie godzi.

   Ja bym jednak prosił o wstrzemięźliwość i przemyślane komentarze, bo stawianie tez, że „wszystkie” teksty są nieprzemyślane (bo kiedyś było lepiej), i że rozwój nie wychodzi na dobre, to oceny wręcz szkodliwe i niezgodne ze stanem faktycznym. Szkodliwe dlatego, że dają fałszywy obraz rzeczywistości i mącą w głowach innym czytelnikom.

   Tabletowo się rozwija i jest to rozwój in plus. Zaszło wiele pozytywnych zmian na różnych poziomach funkcjonowania serwisu. Tematyka się rozszerza. Mamy świetnych autorów, coraz ciekawsze felietony, doszły interesujące poradniki, opisujemy więcej aplikacji i gier, jest coraz więcej recenzji i ciągle dochodzą nowe formy. To ogromny wysiłek i codzienna praca wielu ludzi. Praktycznie każdego dnia wprowadzamy jakieś zmiany, czasem są tak subtelne, że aż niewidoczne dla oczu większości naszych czytelników, ale każdego dnia walczymy o to, by Tabletowo było lepsze, ciekawsze i sprawniej działało. Przeszliśmy długą drogę, ale warto było, bo każdego dnia dochodzą do nas pozytywne sygnały z różnych stron i nastrajają do kolejnych wysiłków, by usprawniać cały proces tworzenia Tabletowo.

   Chciałbym również zauważyć, że poziom tekstowy to sinusoida – nie da się, bowiem, pisać tekstów dobrych czy nawet wybitnych przez cały czas. Żeby jeden tekst był lepszy, któryś inny musi być gorszy, taka kolej rzeczy. Tak więc jest spore zróżnicowanie tematyczne i różny poziom w różnym czasie, ale jedno jest pewne, średni poziom tekstów jest naprawdę wysoki i absolutnie nie mamy się czego wstydzić. Wiemy również, że zdarzają się błędy czy teksty słabe, ale nie ma ich wielu i kładziemy duży nacisk na to, by było ich jak najmniej.

   Mam nadzieję, że wyczerpałem temat i ewentualne wątpliwości. Dziękuję za ewentualną wyrozumiałość. :)

   • LCD

    dlaczego bezmyślne niszczenie sprzętu? To wszystkie drop testy też są bezmyślne? Ja wiem, że na co dzień nikt nie będzie tego tak wyginał, ale taki test pokazuje jednocześnie jak kruchy jest dany sprzęt i czy wkładając go do plecaka, lepiej włożyć go wcześniej do pancernego etui bo się wygnie jak siądziemy na plecaku na lotnisku czy można spokojnie wrzucić go do walizki i nie martwić się, że podczas załadunku sprzęt nam się uszkodzi.
    Wyszła afera bendgate i została rozdmuchana z kilku powodów: m.in. tego, że Apple dalej zapiera się o tym, że jest tylko 9 przypadków wygięcia iPhone 6+, banowanie przez Apple tych recenzentów, którzy potwierdzili wyginanie iphona rękami, mitologiczne projektowanie produktów i dopracowanie szczegółów czym zawsze chwali się Apple itp. itd.
    Ręka w górę, kto nigdy przez przypadek nie usiadł na swoim smartfonie czy tablecie. I tego typu testy pokazują co grozi po takiej akcji. Może telefon nie wygnie się w pierwszym tygodniu użytkowania, ale co będzie za miesiąc czy pół roku?

  • Ja doskonale rozumiem, że autor testu bardzo doskonale przemyślał to działania i teraz oprócz zarobku z reklam będzie próbował jeszcze uzyskać nowego iPada od Apple. Jeśli tak na to spojrzymy to czysto matematycznie jest to plus na koncie, więc super.
   Jednak przez takie coś powstają też filmiki dzieciaków, których nie stać na iPada/iPhone i nagrywają jak wyginają sprzęt w sklepie Apple. Poza tym jestem już chyba trochę za stary na takie teksty, bo dla mnie kupowanie czegoś za kilka tysięcy, żeby to zniszczyć nadal jest najzwyczajniej w świecie głupie

 • Twin

  hahahha pod takim małym naciskiem takie efekty? a niby tak bardzo apple testuje swoje produkty, to jest żenada i za to płacić “kilka tysięcy”

 • Odnosiłem się do zjawiska, jakie wytworzyło się wokół całej sprawy, to bezmyślność, jak inaczej można nazwać masowe niszczenie sprzętu w sklepach, przez śmiechowych gimnazjalistów? Trudno to nazwać działaniem w imię „wyższych”, bo obnażających błędy konstrukcyjne celów.

  Zauważ, że nie chodzi o sam fakt powstawania takich testów na YT, bo te są potrzebne. Nie są one naukowe, ale mogą dawać chociaż mglisty pogląd na względną wytrzymałość urządzenia i uwidaczniają możliwe problemy – vide wygięcia w kieszeniach (błąd Apple jest tu oczywisty).

  Tylko widzisz, czym innym jest niszczenie sprzętu w imię tych testów (i ewentualnych zarobków) przez ludzi, którzy są z tego znani (masz jakiś kontekst, porównanie, cokolwiek), a czym innym, gdy dzieciaki zaczynają masowe wycieczki do sklepów, by zrzucać sprzęt z różnych wysokości. To niczemu nie służy. To zwykła bezmyślność.

  • LCD

   A faktycznie, źle to przeczytałem i niepotrzebnie robię zamieszanie. Też uważam, że testowanie tego w sklepie przez osoby oglądające jest bez sensu. Chociaż sprzyja temu zapewnienie, że te filmy na YT są spreparowane i wcale tak się ten telefon nie zachowuje. Jednak nie popieram niszczenia nie swojego sprzętu i tyle.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona