Philips I966 Aurora to dobry przykład, że teraz czeka nas moda na ekrany Quad HD

Moda na urządzenia z ekranami o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli zaczyna się szybko rozrastać i w 2015 roku prawdopodobnie większość flagowych phabletów czołowych producentów będzie mogło się pochwalić takimi wyświetlaczami. Jednak już teraz jest ich coraz więcej, a kolejnym jest Philips I966 Aurora.

Od razu zaznaczę, że nie zobaczymy na pewno tej wersji phabletu na naszym rynku. Pracuje on pod kontrolą systemu przeznaczone tylko na rynek chiński, czyli  YunOS (Aliyun OS). Jednak i tak warto mu się przyjrzeć, ponieważ pokazuje on, że moda na tak ogromną rozdzielczość zaczyna być coraz bardziej widoczna.

Philips I966 Aurora to 5,5-calowe urządzenie, które – jak już wspominałem – zostało wyposażone w ekran Quad HD (2560 x 1440 pikseli). Nie jest jednak jego jedyny mocny punkt, ponieważ za moc odpowiada w nim 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 32 GB pamięci wbudowanej, 20,7-megapikselowy aparat od Sony z podwójną diodą LED, 8 mpix na przednim panelu, łączność LTE oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Jego cena to, w przeliczeniu, około 600 dolarów.

Trudno jest mi ocenić jednoznaczne sensowność takich ekranów w phabletach. Z jednej strony rozdzielczość FullHD jest na tyle duża, że obraz już jest niesamowicie ostry. Jednak gdy patrzyłem na ekran w LG G3 to muszę przyznać, że zrobił on na mnie niesamowite wrażenie. Waszym zdaniem rozdzielczość 2K ma sens na tak małych wyświetlaczach?

Komentarze

 • Nie ma, ponieważ korzyści są niewspółmierne do strat (wydajność, bateria itd.)

  • Ale to nie prezentuje się tak ładnie w reklamach. A ekran o takiej rozdzielczości robi wrażenie.

 • otacon1k

  Mamy 600ppi w 6mm urządzeniach… błagam bierzcie sie teraz za baterie!

  • Obawiam się, że producenci nie posłuchają ani Ciebie ani całej reszty klientów, którzy chcieliby mieć kilka dni pracy na jednym ładowaniu.

 • slasher

  Moda na quad hd? mam nadzieje, ze i mnie dopadnie. a telefon taki sobie.

 • SN801 + QHD = LAGI

 • Jeśli na urządzeniu mobilnym jest powyżej 300 PPI, to uważam że jest to ekran wystarczający.

 • Fedurrr

  720p też starczy, jak ktoś jest ślepy mniej bądź bardziej i musi patrzeć z bliska to full HD starczy, mam na myśli urządzenia do 7 cali, wyżej to już sztuka dla sztuki. Ciekawe czym producenci za rok będą walczyć marketingowo.

 • kiedyś się zaloguje

  Czy ktoś potrafi napisać choć 5 sensownych argumentów za stosowaniem Quad HD w telefonach 5.5″?

  • hergar

   Gdybyś napisał, że tylko 5 argumentów to coś można wymyślić, ale 5 sensownych będzie trudno ;)

   • asdf

    1. Oglądanie filmów QHD – na zwykłym panelu nie zobaczysz prawdziwej jakości nagrania.
    2. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z poglądem w wysokiej rozdzielczości – nigdy więcej zdziwienia “czemu to tak wygląda na PC”…
    3.
    4.
    5.

    • hergar

     Miały być sensowne.

 • Fialek

  Zwiększać rozdzielczość ekranu a potem skalować interfejs – fuckin’ logic

 • Hejak

  Zdecydowanie słabiutka ta rozdziałka. Tak z 10000×5000 pikseli to rozumiem a tak to jest szajs. Tylko rozdziałka 10k na 5,5 calach ROTFL Producentom sprzętu to już nieźle wa.li po dek.lu Tutaj wyjdzie kto z producentów sprzętu ma mózg a komu ostała się jedynie … wydmuszka. A ja mam metrowego i się nie chwalę ROTFL

  P.S. Sorki za styl, ale nie mogłem się powstrzymać. Patrząc na to co robią marketingowcy i producenci z najnowszymi smartfonami i tabletami bierze czasem na uśmiech politowania.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona