Ważne

Odświeżona wersja Dell Venue 8 Pro z czterordzeniowym układem Intel Atom Z3745D

Już ponad rok temu Dell zaprezentował model Venue 8 Pro. Urządzenie pod względem specyfikacji sprzętowej jest godne polecenia, jednak producent stwierdził, że czas na małe zubożenie tego modelu. Zaprezentował odświeżoną wersję tabletu z czterordzeniowym układem Intel Atom Z3745D i z mniejszą ilością pamięci operacyjnej.

Obecna wersja urządzenia posiada na pokładzie układ Intel Bay Trail Z3740D i dwa gigabajty pamięci operacyjnej. Producent postanowił odjąć jeden gigabajt RAMu i zamienić układ na Intel Atom Z3745D. Nadal do dyspozycji będziemy mieć 32 lub 64GB pamięci wewnętrznej oraz ten sam, 8-calowy wyświetlacz pracujący z rozdzielczością 1280 x 800 pikseli.

Dell Venue 8 Pro i Venue 11 Pro z Windows 8.1

Z czym wiąże się słabsza specyfikacja? Z niższą ceną. Słabszego Venue 8 Pro na rynku zobaczymy czwartego listopada za około 600 złotych (na amerykańskim rynku). Nie wiadomo ile będzie kosztować w Polsce.

Komentarze

 • kamil

  a czy czasem nie miało być recenzji tego modelu?

  • mikolaj

   Miała być recenzja pierwszego DV8P

   • Miała. I będzie. Czekamy na Marcina, który ją tworzy.

    • Mila

     Marcinkuuu prosimy :*

 • otacon1k

  Broniłem jeszcze nie dawno 1 GB ram ze względu na “Windows with bing” ale serio… Zaczynaja przeginać. Dojdziemy zaraz do takiej sytuacji w której noe będzie nowych małych urządzeń z 2gb ram.

  • Egzo

   A najgorsze jest to że pod starą nazwą, ludzie pomyślą że to ten sam tablet w niższej cenie, a tu o połowę RAMu mniej dzięki czemu potencjalny nabywca w niedalekiej przyszłości będzie zmuszony do wymiany sprzętu. Skoro gorsze podzespoły to może minus (-) w nazwie? Jeżeli producenci będą wprowadzać taki bałagan z nazwami to windows na tabletach będzie szedł w złą stronę gdyż nie idzie się w tym połapać.

 • Artur Ewaryst Dudziński

  Trochę nie na temat, ale powiedzcie mi, czy licencje na office dołączona do della venue 8 pro mogę wykorzystać na tablecie i na swoim stacjonarnym komputerze? Czy dla drugiego komputera musze kupić oddzielnie office? Dodam, że na obu urządzeniach jest ten sam użytkownik, wspólne OneDrive, kafelki itd…

 • asdfgvasv

  office pelnyy czy roczna proteza?

 • Slawomir Procelewski

  A taki byl fajny sprzet…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona