Ważne

Android 5.0 Lollipop dla tabletów Nexus 7 (2012 i 2013) i Nexus 10 z WiFi już 3 listopada?

Wiemy już, że w ciągu najbliższych miesięcy (najprawdopodobniej trzech) pierwsze urządzenia Sony, HTC, Motoroli, Samsunga i NVIDII (Shield Tablet) otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Jasne jest jednak, że dużo wcześniej możliwość korzystania z najnowszej wersji systemu Google dostaną użytkownicy sprzętu z serii Nexus. Kiedy?

Póki co oficjalna data wydania Androida 5.0 dla Nexusów nie została ujawniona. Podane zostały jedynie urządzenia, które takowej mogą się spodziewać. Są to: Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2012 i 2013) i Nexus 10. Ale oficjalne źródła oficjalnymi, a plotki plotkami.

Ze źródeł portalu AndroidCentral dowiadujemy się, że data wypuszczenia najnowszej odsłony Androida dla Nexusów jest już znana. Według nich aktualizacja zostanie udostępniona 3 listopada. Wtedy swoje urządzenia będą mogli zaktualizować posiadacze urządzeń z WiFi: Nexusa 7 (2012 i 2013) i Nexusa 10.

Co z Nexusem 4, Nexusem 5, Nexusem 7 3G i Nexusem 7 2013 LTE? Z informacji ze źródła wynika, że ich użytkownicy będą musieli poczekać chwilę dłużej, najprawdopodobniej do końca listopada. Wszystko przez wzgląd na potrzebę dostosowania oprogramowania do urządzeń wykorzystujących sieci komórkowe.

Komentarze

 • Byłoby dobrze ; ) może w końcu Android będzie sensownym systemem…

 • Monstrual

  To nie jest dobra informacja. Znając życie doczekam się aktualizacji dopiero w przyszłym roku. Wystarczy zwrócić uwagę na to, ile posiadacze Nexusa 7 2013 LTE musieli czekać na 4.4.4, podczas gdy posiadacze wersji WIFI cieszyli się nowym andkiem od dobrych kilku miesięcy.

  • unbreak

   Ile musieli czekać przy 4.4.4?

   • Monstrual

    Ponad 3 miesiące. Posiadacze wersji WIFI otrzymali aktualizację w czerwcu tego roku, a wersji LTE w październiku.

    • unbreak

     Mój nexus 4 ma juz od dawna 4.4.4

 • Maciek

  Ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego z aktualizacjami zawsze są takie obsuwy w przypadku wersji 3G/LTE? Czy tak wielkie są różnice w oprogramowaniu tych samych urządzeń z WIFI i z 3G/LTE? Czy to naprawdę sprawia trudności dla zawodowych programistów?

 • Fedurrr

  Moj Nexus 7 3g na androidzie 4.4.3 działał szybciej niż 4.4.4, może czas na reinstalacje. Obym się szybko przyzwyczaił do androida L. I było to warte czekania. Swoją drogą fajnie ze o 2 letnim tablecie pamiętali.

 • nylu

  8.12.2014 mam androida 5.0.1 nexus 7 2013 nareszcie

 • Kaatie

  Ja mam nexusa 7 (2012) z wersja WIFI i dalej mam androida 4.4.4 …. no wiec gdzie ten 5.0 ?:(

 • Guest

  Witam ! Mój nexus 7 (2012) , dziala wciaz na androidzie 4.4.4 , i
  chcialabym sie dowiedziec , czy lepiej poczekac az laskawie pojawi sie
  powiadomienie, czy zrobic aktualizacje ze strony google? chociaz nie
  bardzo wiem jak….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona