Android 5.0 Lollipop dla tabletów Nexus 7 (2012 i 2013) i Nexus 10 z WiFi już 3 listopada?

Wiemy już, że w ciągu najbliższych miesięcy (najprawdopodobniej trzech) pierwsze urządzenia Sony, HTC, Motoroli, Samsunga i NVIDII (Shield Tablet) otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Jasne jest jednak, że dużo wcześniej możliwość korzystania z najnowszej wersji systemu Google dostaną użytkownicy sprzętu z serii Nexus. Kiedy?

Póki co oficjalna data wydania Androida 5.0 dla Nexusów nie została ujawniona. Podane zostały jedynie urządzenia, które takowej mogą się spodziewać. Są to: Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2012 i 2013) i Nexus 10. Ale oficjalne źródła oficjalnymi, a plotki plotkami.

Ze źródeł portalu AndroidCentral dowiadujemy się, że data wypuszczenia najnowszej odsłony Androida dla Nexusów jest już znana. Według nich aktualizacja zostanie udostępniona 3 listopada. Wtedy swoje urządzenia będą mogli zaktualizować posiadacze urządzeń z WiFi: Nexusa 7 (2012 i 2013) i Nexusa 10.

Co z Nexusem 4, Nexusem 5, Nexusem 7 3G i Nexusem 7 2013 LTE? Z informacji ze źródła wynika, że ich użytkownicy będą musieli poczekać chwilę dłużej, najprawdopodobniej do końca listopada. Wszystko przez wzgląd na potrzebę dostosowania oprogramowania do urządzeń wykorzystujących sieci komórkowe.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

 • Byłoby dobrze ; ) może w końcu Android będzie sensownym systemem…

 • Monstrual

  To nie jest dobra informacja. Znając życie doczekam się aktualizacji dopiero w przyszłym roku. Wystarczy zwrócić uwagę na to, ile posiadacze Nexusa 7 2013 LTE musieli czekać na 4.4.4, podczas gdy posiadacze wersji WIFI cieszyli się nowym andkiem od dobrych kilku miesięcy.

  • unbreak

   Ile musieli czekać przy 4.4.4?

   • Monstrual

    Ponad 3 miesiące. Posiadacze wersji WIFI otrzymali aktualizację w czerwcu tego roku, a wersji LTE w październiku.

    • unbreak

     Mój nexus 4 ma juz od dawna 4.4.4

 • Maciek

  Ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego z aktualizacjami zawsze są takie obsuwy w przypadku wersji 3G/LTE? Czy tak wielkie są różnice w oprogramowaniu tych samych urządzeń z WIFI i z 3G/LTE? Czy to naprawdę sprawia trudności dla zawodowych programistów?

 • Fedurrr

  Moj Nexus 7 3g na androidzie 4.4.3 działał szybciej niż 4.4.4, może czas na reinstalacje. Obym się szybko przyzwyczaił do androida L. I było to warte czekania. Swoją drogą fajnie ze o 2 letnim tablecie pamiętali.

 • nylu

  8.12.2014 mam androida 5.0.1 nexus 7 2013 nareszcie

 • Kaatie

  Ja mam nexusa 7 (2012) z wersja WIFI i dalej mam androida 4.4.4 …. no wiec gdzie ten 5.0 ?:(

 • Guest

  Witam ! Mój nexus 7 (2012) , dziala wciaz na androidzie 4.4.4 , i
  chcialabym sie dowiedziec , czy lepiej poczekac az laskawie pojawi sie
  powiadomienie, czy zrobic aktualizacje ze strony google? chociaz nie
  bardzo wiem jak….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona