Spendee – łatwa kontrola wydatków

Wydawanie pieniędzy jest nieuniknione. Codziennie pozbywamy się dziesiątek, a nawet setek złotych. Jak nad tym panować? Skąd mamy wiedzieć ile i na co wydajemy? Z pomocą przychodzą nam deweloperzy, którzy stworzyli Spendee – bardzo prostą aplikację do kontroli naszych codziennych wydatków.

Każdy z nas będąc na zakupach posiada przy sobie co najmniej jedno elektroniczne urządzenie. Nieważne czy jest to tablet czy telefon. Wystarczy nam tylko jedna aplikacja, aby bez problemu kontrolować swój budżet.

Spendee jest bardzo proste i intuicyjne. Posiada dwie główne zakładki – spis wszystkich transakcji oraz podsumowanie aktualnego miesiąca. Na dole ekranu widnieje przycisk, poprzez który dodajemy nasze przychody oraz wydatki. Po naciśnięciu go wpisujemy kwotę i na górze zaznaczamy czy jest to Outcome czy Income (rozchód czy przychód). Następnie przechodzimy do ekranu, na którym musimy dopasować naszą operację do jednej z kilku kategorii np. rachunki, wydatki na samochód lub na przeciwnym biegunie – pensja, dodatkowy przychód, premia. Do każdej transakcji możemy opcjonalnie dodać krótką notatkę lub zdjęcie.

W zakładce podsumowującej aktualny miesiąc możemy znaleźć wiele przydatnych informacji. Na samej górze ekranu widzimy aktualnie wybrany przez nas miesiąc, a bezpośrednio pod nim kwotę obrazującą ile pieniędzy udało nam się zaoszczędzić lub ile wydaliśmy w tym miesiącu (przychód-wydatki). Poniżej znajduje się wykres, na którym zaznaczony jest dzień, w którym najwięcej zarobiliśmy oraz najwięcej straciliśmy. Kolejną część ekranu zajmuje spis kategorii wraz z przyporządkowanymi kwotami.

Po kliknięciu na zakładkę przychodów lub wydatków naszym oczom ukażą się dwa wykresy – jeden obrazujący dzienne wydatki, a drugi pokazujący ile naszych pieniędzy pochłania każda kategoria.

Dodatkową opcją, która przypadnie do gustu wielu użytkownikom, jest możliwość zabezpieczenia aplikacji kodem PIN.

Niestety sporą wadą programu jest brak synchronizacji pomiędzy urządzeniami. Jedyną możliwością jest eksport danych i późniejsze ich wczytanie. Z tego powodu należy zainstalować aplikację na urządzeniu, które najczęściej mamy przy sobie. I oczywiście trzeba pamiętać, że aplikacja wymaga od nas systematycznego uzupełniania danych dotyczących wydatków i wpływów.

Komentarze

 • qqrh8

  dla mnie bez synchronizacji taka apka nie ma sensu.
  Ze swojej strony mogę polecic YNAB (You Need A Budget) – troche droga, ale można czasami dostać w promocji. Za to można na jednej licencji używać na MACu, Windowsie, Androidzie i IOS z pełna synchronizacja przez Dropbox.
  Ważna funckja dla mnie jest możliwość przydzielania części danego zakupu (z jednego paragonu) do różnych kategorii.
  Przesiadłem się z CashDroid, właśnie ze względu na możliwość używnia na różnych platformach – korzystam od roku i mogę tylko polecić.

  • Kozubi Kozubix

   A własnie mialem pisac o alternatywie dla Cashdroid na androida i windowsa….
   Dzieki :)

   • qqrh8

    dodam jeszcze, ze program jest o tyle fajny, ze wersje na IOS i Android sa za darmo. Podstawa jest licencja na Windows/MacOSX (ten sam klucz) i urzadzenia mobilne “podlaczaja” sie do budzetu stworzonego za pomoca glownej aplikacji.

    Pozwala to na bardzo proste dodawanie wydatkow przez czlonkow rodziny.
    Ja mam zrobione tak, ze na moim Dropboxie lezy katalog z ktorego korzyta aplikacja glowna – ten katalog udostepnilem kontu Dropbox mojej zony, ktora ma na swoich urzadzeniach zainstalowana darmowa aplikacje YNAB.

    Skutek jest taki, ze na jednej licencji mozemy oboje dodawac ze swoich smartphone-ow/tabletow wydatki i wszystko sie ladnie spina. Jeśli jest coś wiekszego do dodania lub chcemy sprawdzic na co wydalismy kase, siadamy przed kompem, na ktorym mamy licencjonowany soft – jest to BARDZO wygodne rozwiazanie :D

  • tom

   ja uzywam rok czasu inny program a teraz chcialbym przesiasc sie na ynab, czy moglbys mi troche pomoc w konfiguracji i obsludze?

 • mobile4you

  Dla mnie o wiele wygodniejsze jest po prostu konto z asystentem finansowym. Gotówką płacę rzadko.

  • qqrh8

   pewnie, tylko trochę się to nie sprawdza jak masz więcej niż jedno i to jeszcze w różnych bankach

 • Lilim

  Warto wspomnieć, że darmowa wersja zawiera reklamy (można je usunąć za 6,19 zł) i program niestety nie obsługuje wielu kont. Na pewno wyróżnia się pod względem interfejsu, ale to już rzecz gustu.

  Jako alternatywę mogę spokojnie zaproponować Financius ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.code44.finance ) – obsługuje wiele kont w różnych walutach, też przedstawia wszystko na ładnych wykresach, itd. Prace nad nim są obecnie wstrzymane – autor szykuje sporą aktualizację w swoim wolnym czasie, ale żadna konkretna data nie padła. I tak w obecnym stanie aplikacja jest w pełni funkcjonalna.

 • AARON IPAS

  ja ostatnio znalazlem ciekawa alternatywę Catchbudget. Aplikacja jest w języku polskim w wersji android, wtyczki chrome i strony internetowej. Polecam

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona