Ważne

Microsoft prezentuje komunikator Skype Qik. Czy rynek potrzebuje kolejnej aplikacji tego typu?

Pamiętacie czasy, gdy ilość komunikatorów na urządzenie mobilne można było policzyć na placach jednej ręki? Nie łudźcie się, minęły bezpowrotnie. Obecnie dostępnych jest multum aplikacji umożliwiających wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, a nawet sekwencji wideo. Dziś Microsoft zaprezentował funkcje swojego nowego komunikatora, który bardzo przypomina Snapchata, ale w okrojonej wersji.

Nowym dzieckiem Microsoftu jest Skype Qik. Komunikator ten pozwoli nam przesłać krótki film (maksymalnie 40-sekundowy) jednej osobie lub grupie znajomych. Opcja znana ze wspomnianego Snapchata, jednak w przeciwieństwie do niego Qik pozwala na usunięcie wysłanej wiadomości. Podobnie, jak w przypadku innych aplikacji tego typu (np. WhatsApp), tutaj również musimy podać nasz numer telefonu, który będzie identyfikatorem użytkownika. Pozwoli to na automatyczne wyszukanie znajomych po kontaktach znajdujących się w książce adresowej, jeżeli osoba, do której chcemy wysłać wideo nie posiada zainstalowanej aplikacji, to Microsoft wyśle jej instrukcję, jak zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Co wspólnego ma nowa aplikacja Microsoftu ze znanym od wielu lat programem Skype? Praktycznie nic, ale miło, że firma pozostawiła nazwę. Na pewno ruch ten w jakimś stopniu przełoży się na popularność tego tworu. A czy Wy będziecie korzystać z Skype Qik? Bo ja chyba nie…

Aplikacja jest dostępna na Androida, Windows Phone oraz iOS.

Komentarze

 • Nie przeszkadza mi to, że jest duży wybór aplikacji. Natomiast wkurza mnie to, że powstają kolejne komunikatory.
  Teraz 10% moich znajomych ma what’s up, 10% ma viber, 10% hangouts, 10% facebook Messenger, 10% skype i teraz musisz to wszystko zainstalować by mieć z wszystkimi kontrakt… Porażka. Już wolę tradycyjne smsy.

  • Kozubi Kozubix

   Zainstaluj IM+

   • Co to jest?

    • Waldemar Sudoł

     Multi komunikator. Nie mniej potrzebujesz do każdego z osobna konta, ale aplikacja jedna, mimo że okrojona z ficzerów. Potrafi też baterie zdrainować.

  • SyoMas

   Tylko 10% Twoich znajomych używa Androida, skoro tylko tej liczbie przypisujesz Hangouty? U mnie większość ludzkości korzysta z tego komunikatora bo jest wbudowany w system i nie muszą niczego instalować. Dla nich wygoda, szczególnie, gdy uzgadniamy coś zbiorowo, wymieniając się przy tym fotkami.
   Hangouty są też podstawą pisanej komunikacji w rodzinie, od juniora po seniora. Szczególnie babcie są rozanielone, gdy codzień na czacie grupowym dostają ruchome fotki niedawno narodzonej wnuczki, i od razu mogą między sobą wymienić zachwyty. To był zresztą powód dla którego moja mama wsiąkła w tablet.

   • Większość moich znajomych (jeśli nie wszyscy) korzystają z androida, ale nikt nie używa hangouts

    • SyoMas

     To dziwne, prawda? Jest natywny, wbudowany w system komunikator a ludzie mimo to obciążają sobie zasoby dodatkowym bytem. Ja taki stan rozdrobnienia miałem przed laty i w sumie na kompie wciąż utrzymuję aktywne wszystkie potrzebne formy komunikacji poza WhatsUp’em. Opędzam je za pomocą multikomunikatora WtW. W telefonie jednak nie znalazłem na ówczesne czasy takiego multikomunikatora a WtW jakoś nie może dochrapać się wersji na Andka. Finalnie więc zacząłem krzewić kulturę Google Talk’ową a obecnie Hangout’ową, dzięki czemu całkowicie w odstawkę poszły SMS’y i MMS’y.

 • Sony

  Zrób to co ja – NIE – używaj żadnego :) Do mnie ludzie dzwonią, piszą SMS’sy lub EMail’e.
  Najczęściej dzwonią – przyzwyczaiłem znajomych do tego, obecnie ilość minut to nie jest problem. :)

 • Roman Opałka

  Hm, Nawet domenę skypeqik.pl można już kupić na Allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4703574666

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona