Surface Pro 3 wreszcie dostanie kalibrator siły nacisku rysika?

Podczas majowej zapowiedzi trzeciej generacji modelu z linii Pro, Panos Panay, szef zespołu Surface zapowiedział, że wkrótce użytkownicy dostaną narzędzie do kalibracji krzywej siły nacisku cyfrowego piórka.

Dlaczego to takie ważne? Jeśli używasz rysika do notatek, nie ma to najmniejszego znaczenia. Jeżeli jednak jesteś artystą i tworzysz szkice – pióro powinno jak najdokładniej odwzorowywać siłę nacisku i zachowywać się jak fizyczny ołówek, długopis czy pędzel. Przesiadka z technologii Wacom na N-Trig w SP3 pozwoliła na zmniejszenie grubości urządzenia i poprawienie precyzji działania rysika, ale negatywnie wpłynęła na “naturalność” szkicowania. I właśnie to miało zostać poprawione dzięki specjalnemu narzędziu. Do dzisiaj nie zostało.

leadSurface

A różnica jest zauważalna – i po przesiadce z SP2, i po spróbowaniu Galaxy Note Pro 12.2, który kilka dni temu trafił do redakcji na testy, mogę powiedzieć że te urządzenia zachowują się dużo bardziej naturalnie, odwzorowując moje zamiary i intencje. A to ogromnie ważne dla grafików, o czym pisał Gabe z Penny Arcade, który nie był zadowolony z SP3 przed kalibracją. Microsoft zaprosił go na spotkanie z zespołem Surface i pokazał zapowiadane narzędzie kalibracyjne, które znacznie poprawiło jakość rysowania, jednak… nie trafiło do reszty użytkowników.

Wszystko może się już niedługo zmienić, a zapowiada to ostatnia aktualizacja, o której Microsoft pisze: Surface Pen Driver (v2.0.1145.0) enables additional upcoming configuration options for Surface Pro 3. Wraz z kalibracją mogą pojawić się też dodatkowe funkcje związane z pakietem Creative Cloud od Adobe (donosi WPCentral), o którym ostatio pisaliśmy, a który znacznie ułatwia obsługę dotykową na mniejszych urządzeniach mobilnych.

Komentarze

  • Bartosz

    W wypadku Polski najpierw zadałbym pytanie, czy i kiedy SP3 będzie dostępny w sprzedaży :) Od dłuższego czasu śledzę doniesienia na ten temat, ponieważ jestem zainteresowany zakupem. Ściąganie ze stanów nie wchodzi w grę z racji możliwości załapania się na cło, na zachodzie produkt jest sporo droższy niż za oceanem. Ciekawe jakie byłyby polskie ceny.

  • mario1088

    Ceny będą wyższe niż na zachodzie europy. Być może w ogóle nie będzie dostępny co jest bardzo prawdopodobne. Ja kupiłem poprzez polski oddzial Mcrosoft. Wybrałem sobie tablet z Niemiec a klawiaturę z Irlandii. Ceny dokładnie takie jak na zachodzie. Przesyłka gratis.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona