VAIO Prototype Tablet PC to będzie konkurent dla Surface Pro 3?

Jak może wiecie, Sony sprzedało swój oddział odpowiedzialny za komputery i razem z tym markę VAIO. Jednak wszystko wskazuje na to, że nadal będziemy mogli oglądać produkty z tą nazwą na obudowie. Nowy właściciel zapowiedział właśnie prototyp o nazwie roboczej VAIO Prototype Tablet PC, który prezentuje się znakomicie.

VAIO Prototype Tablet PC to 12,3-calowy tablet, który wyświetla obraz o rozdzielczości 2560 x 1704 pikseli i oferuje wsparcie dla rysika. Sercem ma być 4-rdzeniowy procesor Intel Core wspierany przez układ graficzny Intel Iris Pro. Znajdziemy w nim także 2 porty USB 3.0, HDMI, czytnik kart SDXC  oraz złącze Ethernet. Poza tym będziemy mogli nabyć również klawiaturę do tego tabletu.

Na razie jest to prototyp i nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się na rynku. Jednak zapowiada się bardzo ciekawie i może okazać się równie ciekawą alternatywą chociażby dla Surface Pro 3. Jego przewidywana cena to około 1800-1900 dolarów, co może odstraszyć wielu potencjalnych klientów. Waszym zdaniem jest to dobra kontynuacja dla marki VAIO?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona