Wiko VIEW

7-calowy Sharp z ekranem IGZO i technologią Mirasol w 2015

Sharp to japońska firma, której nowości są dla wielu z nas bardzo kuszące. Wystarczy wspomnieć dwa 7-calowe tablety Aquos PAD (SH-06F) lub Aquos Pad SHT22. Oprócz tego co jakiś możemy przeczytać o nowych ekranach tworzonych przez tę firmę. Teraz został zapowiedziany nowy tablet, który będzie mieć ciekawą specyfikację oraz kilka interesujących rozwiązań jeśli chodzi o wyświetlacz.

Tablet Sharpa o nieznanej nazwie będzie mieć 7-calowy wyświetlacz IGZO o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz dodatkowo zastosowaną w nim technologię Mirasol od Qualcomm’a. Dzięki temu ekran ten będzie oferować bardzo dobrze odwzorowane kolory, dużą widoczność w słońcu oraz niskie zapotrzebowanie na energię. Zobaczymy to urządzenie w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jeśli chodzi o specyfikację to będzie on mieć 4-rdzeniowego Snapdragona 800, Androida 4.4 KitKat oraz łączność 4G LTE. Nie jest na razie znana jego cena, dokładna data premiery ani nawet nazwa. Jednak zapowiada się ciekawe urządzenie i warto obserwować Sharpa, ponieważ jego produkty są niezwykle atrakcyjne.

Komentarze

  • Czy ten ekran nadaje sie do tabletu? Z tego co o Mirasolu wyczytalem, jest on bardzo rewolucyjny, ale dla czytnikow ebooków, a nie tabletów/smartfonów. Noo, może jeszcze z chęcią rzuciłbym okiem na smartwatcha z Mirasolem.

    Tym niemniej cieszy mnie popularyzacja tej technologii, jest szansa na rozpowszechnienie, a wtedy zmaleja koszty produkcji i pojawi sie wysyp, nowych, ciekawych gażdetów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona