Krótko: Pełna konferencja zapowiadająca Windows 10 (wideo)

Nowa, zaskakująca nazwa, postawienie na rozwiązania korporacyjne i zadowolenie użytkowników korzystających z klawiatury i myszki.

Tak w największym skrócie można by opisać dzisiejszą konferencję w San Francisco. Kto nie śledził relacji na żywo, stracił niewiele – Microsoft udostępnił całe wideo z wydarzenia na swoim kanale Windowsa na YouTube. W nowej odsłonie znajdziemy między innymi:

 • Skalowalne menu start z uniwersalną wyszukiwarką i aktywnymi kafelkami,
 • “Continuity”, czyli dwa interfejsy użytkownika, zmieniające się w zależności od tego czy korzystamy z dotyku czy z klawiatury i myszki,
 • Aplikacje Modern UI otwierane w okienkach,
 • wirtualne pulpity,
 • udoskonalenia wiersza poleceń,
 • nowy ekran startowy trybu dotykowego,
 • program “Windows Insider” dla pasjonatów, którzy chcą zainstalować wersję Preview na swoich komputerach i laptopach.

windows10

Czy to wystarczy, żeby przekonać do siebie przeciwników Windowsa 8 i wreszcie rozpocząć prawdziwą migrację z siódemki? Zapisy do programu Windows Insider powinny pojawić się jutro TUTAJ.

Tech-Preview_Task-view

Komentarze

 • dafuq

  Czekam, aż ktoś napisze, że taki od początku powinien być Windows 8 :)

  • To trochę tak jakby napisać, że iPhone 5 powinien być taki jak iPhone 6 ;)

   • dafuq

    Jest masa takich ludzi i czekam, aż się ujawnią :OO

    Mnie Windows 8.1 bardzo pasuje.

    • Mnie też, choć patrząc na tę prezentację – wiele rozwiązań wydaje się bardzo sensownych (krok do przodu pod kątem tzw “usability”)

    • Slawomir Procelewski

     Po tym jak kilka dni uzywalem tabletu z Win8.1 system tez mi przypasowal, ale podlaczam sie do powyzszych opinii o plaskosci interfejsu. Windows 7 wyglada po prostu… estetycznie. Nie podoba mi sie plaski, jednokolorowy interfejs Win8 i nie potrafie zrozumiec zachwytow ludzi nad material design w Androidzie L.

     • Jak widać – to kwestia gustu. Dla mnie Win 7 jest tragiczny pod względem wzornictwa. 10 lat wstecz.

   • Slawomir Procelewski

    Znaczy sie, juz iPhone5 powinien sie wyginac?

 • PW

  słaba ta prezentacja ;)

 • Marcin Mierzejewski

  Konferencja jak konferencja. Nie przywiązuje wagi do tego typu rzeczy. Oczywiście chylę czoła przed umiejętnościami prezenterskimi CEO projektów, ale to nie jest najistotniejsze. Tutaj zawsze gra czar i magia siły perswazji i przekonywania, że “nasz” produkt jest najlepszy.

  Generalnie ja jestem przeciwnikiem zmian w Windowsie 8 i 8.1. Dla mnie powrót do korzeni to ulga. Nie lubię kafli, mimo ich ewidentnych korzyści na interfejsie dotykowym. Oprócz samych technikaliów, patrzę również na stronę estetyczną. Wolę pulpit Aero z okienkami i ich przestrzenność, przeźroczystość.

  Z tego samego powodu nie podoba mi się również spłaszczenie interfejsu w nadchodzącym Androidzie L. Wolę trójwymiarowość i grę barw, cieni. To po prostu lepiej wygląda niż bitmapowe ikonki rodem z Painta.

  • uru28

   Zgodzę się z pierwszy zdaniem,ale co do “umiejętności prezenterskich”Panie Marcinie litości…Po jego prawej na dole był prompter/laptop czy inna ściąga z której wydatnie co chwila korzystał i co rzuca się w oczy.Trochę tremy,przerwa na oklaski(których nie było)…Nie było wow i nie był to majstersztyk choć przyznaję że nie to jest najistotniejsze.

   Mnie najbardziej cieszy zwrot (mam nadzieję że stały) w polityce w tym marketingowej M$. Nie wiem czy jest to wynik ostatnich porażek (XBO/ zobaczycie wyniki roczne sprzedaży),win8 i 8.1 a XP i win7.Wydaje mi się że to co mówił Piotr w innym artykule “że właściwa wersja może się bardzo różnić od tego co widzimy obecnie” sprawdzi się jak nigdy dotąd, bo M$ wreszcie poważnie otworzy się na uwagi konsumentów..Tym bardziej iż większość kwestii dotyczących win8 była zgłaszana i M$ “wiedział lepiej”.
   Co do estetyki tak zrosłem się z Aero że mi również bardziej odpowiada,aczkolwiek po pewnym czasie nawet w Win8 Metro UI mi spasowało.Problemem nie jest jak to wygląda tylko jak działa i co można a czego nie.Jeśli w Aero mogę mięć 15 okien otwartych to oczekuję że w Metro dostanę to samo.Gdyby M$ od razu wsłuchał się w “rynek” menu start było by w Win8 i uniknęli by masy niezadowolenia i krytyki.To też cieszę się ogromnie i trzymam kciuki by tym razem poważniej potraktowali konsumentów bo najbardziej popularnym produktem będzie ten którego oczekuje rynek.

 • LCD

  Ehh co ten MS to ja nie wiem. Wrócił menu start yay, tylko czemu ikonka do wyłączania poszła w górę? Jak coś naprawią to zepsują coś innego. I tak samo jak Marcin Mierzejewski nie jestem fanem płaskiego interfejsu, który był już w Windows jak się wyłączyło Aero i wszystkie wizualne wodotryski.

 • Tomasz Lenartowski

  Aplikacje Modern UI otwierane w okienkach – wyczuwam my little pony. Soooon ;3

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona