Ważne

Google będzie wymagać więcej swoich aplikacji na urządzeniach z Androidem

Wygląda na to, że Google chce zaprowadzić pewien porządek wśród urządzeń działających na Androidzie. Nie tak dawno okazało się, że wszystkie nowe urządzenia z zielonym robotem na pokładzie muszą mieć widoczną informację, że sprzęt działa na Androidzie (Powered by Android). Tym razem dowiadujemy się, że w gigant z Moutain View chce więcej swoich aplikacji.

Na razie ilość ta waha się poniżej dziesięciu programów. To się jednak zmieni i fabrycznie zainstalowanych, autorskich aplikacji Google, firma będzie wymagać nawet do dwudziestu. Wszystko będzie zapewne zależeć od konkretnej umowy z danym producentem.

Ponadto Google ma podobno wymagać, aby owe aplikacje były w widocznym miejscu, na przykład na ekranie głównym. Na liście firm, których dotyczyć będzie umowa są między innymi Samsung, HTC czy Huawei.

Zmiana polityki dotyczącej własnych aplikacji Google, ma ponoć związek z coraz większym znaczeniem systemu, jako generator zysków lub strat. Wiadomo, że dla giganta lepiej jest, jeżeli użytkownicy korzystają z jego programów, a nie tych proponowanych przez partnerów zamienników.

Komentarze

 • kamilek2424

  Fajnie, że Google stara się zaprowadzić jako taki porządek w swoim systemie.

  • Hanter

   obrzucając wszystkim swoimi aplikacjami ktore mogą być dla nmiektorych śmieciami :D ale po cos jest ROOT i specjalne programy do usuwania zbędnego balastu z systemu!

 • ΔMI

  …pierdyliard aplikacji, z których nie korzystam i tylko mi przeszkadzają, teraz mogę mieć ich więcej! :D

 • Thorn

  “Don’t be evil” już parę lat temu przestało funkcjonować. Teraz Google jest równie zły co MS czy Apple.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Chyba ktoś zdrowo na głowę upadł …

 • LCD

  I jeszcze wrzucą je jako systemowe? Dojdzie więcej aplikacji do wywalenia po zakupie nowego sprzętu. Google nie idź tą drogą: jak aplikacje będą dobre to ludzie sami zainstalują, ale nic na siłę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona