Kabel Samsunga pozwala ładować smartfon tabletem i odwrotnie!

Nie chcę nawet pytać co sądzicie o bateriach w Waszych phabletach i tabletach, ponieważ pewnie zdecydowana większość byłaby, delikatnie mówiąc, nie do końca zadowolona. Ja również do nich należę i jeśli wychodzę z domu na co najmniej kilka godzin, to zawsze zabieram ze sobą powerbanka. Nigdy nie wiadomo kiedy będę pilnie potrzebować telefonu, a one lubią się rozładowywać właśnie w takich momentach. Rozwiązaniem może być kabel od Samsunga.

Samsung zaprezentował kabel, dzięki któremu możemy ładować dwa urządzenia mobilne między sobą. Produkty koreańskiej firmy kompatybilne z tym akcesorium, to topowe produkty z serii Galaxy, Note i Alpha oraz tablety z linii Tab S. Kabel ma z dwóch stron złącze micro USB dzięki czemu bez problemu będziemy mogli je ładować.

Obecnie noszę ze sobą dwa smartfony i niestety nie mogę bez problemów zamieniać kart SIM. Dlatego jeśli jeden z nich się rozładuje to jestem odcięty od świata. Rozwiązanie Samsunga byłoby dla mnie idealnie, ponieważ czasem zdarzy mi się zapomnieć powerbanka. A co Wy o tym myślicie?

Komentarze

 • mały kazio

  Lenovo miało takie rozwiązanie już dość dawno.
  Pierwsza była chyba seria Pxxx smartfonów o dużej baterii.
  Swoją drogą jak to działa?
  Zawsze ładuje się to urządzenie, które ma mniejsze napięcie na stykach?
  Czyli, że można dwa takie same urządzenia naładować do połowy?

  • grah

   Podobno jest potrzebne do tego odpowiednie oprogramowanie, które steruje całym procesem.

   • Artur Ewaryst Dudziński

    Potrzebna pewnie jest obsługa OTG, a sam przewód raczej jest niesymetryczny, tzn. do które urządzenie jest ładującym, a które ładowanym zależy od tego w jaki sposób podłączymy przewód. Można kupić sobie adapter usb otg, podłączyć do tego adaptera przewód usb od telefonu i przekazywać energię.
    Sam w taki sposób często doładowuję swój telefon z pomocą tabletu.

    • michael1945pl

     Posiadam Xiaomi Redmi Note z baterią 3200 i funkcją OTG i działa to bardzo dobrze. Bez problemowo jestem w stanie podładować inne telefony :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona