46% użytkowników używa iOS 8

17 września Apple wypuściło aktualizację do iOS 8, dziś system jest zainstalowany już na blisko połowie wspieranych urządzeń – podaje Apple.

Dane z dnia 21.09 podają, że 46% użytkowników używa iOS 8 po niespełna tygodniu od oficjalnej premiery. Jest to gorszy wynik w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy to po podobnym czasie 52% urządzeń działało już na iOS 7.

198839

Jak pokazują statystyki, z najnowszej wersji systemu korzysta 46% użytkowników, z poprzedniej 49%, a tylko drobny odsetek – 5% – korzysta z jeszcze starszych odsłon iOS. Wiele osób nie chce aktualizować swoich urządzeń ze względu na błędy, jakie wciąż istnieją w wersji 8.0, czekają więc na nakładkę 8.0.1, która powinna niedługo zostać wypuszczona. Natomiast inni użytkownicy, posiadający starsze modele “jabłuszek”, nie mają zamiaru instalować nowego systemu bojąc się o spadek wydajności iUrządzeń, który po aktualizacji na pewno ich czeka.

Komentarze

 • Gość

  Android KikKat wyszedł w październiku 2013 roku a ma go już 24.5% smartfonów (zgodnie z danymi z września 2014)!

  • grah

   Z androidem jest prosty problem:
   – jest bazylion telefonów i tabletów z tym systemem, a każdy jest robiony przez kogoś innego.

   Można to by porównać do istnienia właśnie tej liczby urządzeń z androidalnymi systemami. Każdy producent sobie updatuje własne urządzenia.

   By być sprawiedliwym trzeba by pokazać ile Nexusów ma najnowszy systemem od Google.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona