Okradziono największy Apple Store w Niemczech

Co prawda nie jest to temat wyłącznie tabletowy, ale z pewnością wart uwagi, ponieważ za naszą zachodnią granicą nie jest to pierwszy napad na „sadowników”.

Jak donosi agencja Associated Press, uzbrojeni napastnicy wtargnęli do jednego z niemieckich oddziałów Apple Store w Berlinie przy ulicy Kurfürstendamm. Grożąc bronią zabrali ochroniarzowi kasetkę z pieniędzmi. Teraz policja szuka 3 mężczyzn, którzy uczestniczyli w napadzie. Samochód, którym uciekali znaleziono płonący dwa kilometry od zdarzenia.

Apple, póki co, nie komentuje sprawy. Nie wiadomo ile gotówki ukradziono, ale napad miał miejsce niedługo po premierze iPhone’a 6 i 6 Plus, więc można spodziewać się dość dużej kwoty.

To nie był pierwszy tego typu przypadek w Berlinie. W minionym roku, w grudniu, nieznani sprawcy zwyczajnie staranowali wejście do salonu i zabrali sprzęt, którego wartość producent oszacował na kilka milionów euro.

Komentarze

 • maxis

  To teraz czekamy na super okazje w Polsce z udzialem iphone 6 xD

  • Pioter

   ukradli pieniądze, tylko pieniądze tym razem…

   • maxis

    Fakt- niedopatrzenie ;)

 • tpr

  “którzy uczestniczyło w napadzie”

 • Sony

  NIE KONIECZNIE – widzę to w mojej firmie – jeszcze 5 lat temu codziennie woziliśmy dużą kasę do banku. A Dziś? Często są dni gdzie nawet 1000 zł nie ma – większość transakcji leci bezgotówkowo, kartami.
  Jakoś wątpię by ludzie płacili za sprzęt gotówką – większość i to znaczna pewnie płaci kartami.

 • netdog

  Właścicieli starszych niż Air i mini retina wersji też!
  Ze złudzeń-po ostatniej aktualizacji OS…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona