Wiko VIEW

Cortana zna znaczenie słów

Microsoft skrupulatnie rozszerza funkcjonalność swoich produktów. Tym razem na warsztat została wzięta Cortana. Ten asystent głosowy dostał funkcję, która w Polsce z powodzeniem zastąpiłaby słownik języka polskiego. Jeśli nie wiesz co znaczy dane słowo, po prostu zapytaj Cortanę.

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że sformułowanie zapytania w stylu: “Znaczenie przygnębiony” lub “Co oznacza przygnębiony” sprawi, że Cortana poda znaczenie słowa przygnębiony. Tak , jak na poniższym zrzucie ekranowym.

Microsoft Cortana

Warto odnotować, że Cortana korzysta z ogromnej bazy, jaką jest słownik Oxfordu. Jeśli wyświetlone znaczenie jest niewystarczające, to zawsze można skorzystać z wyszukiwarki Bing lub strony słownika Oxfordu.

Fakt, że nie jest to przełomowa funkcja, ale kolejny krok do tego, by Cortana była bardziej inteligentna. Mnie się podoba takie podejście firmy z Redmond. Jeszcze trochę i w całości przejdę na usługi Microsoftu. ;-)

Komentarze

  • Pioter

    Ciekawe kiedy po Polsku? Ktoś coś wie? Chcę kupić coś większego ale nie koniecznie drogiego (między Lumia 1320 a sony Z Ultra). Jakby Cortana w najbliższym czasie była po Polsku wybrał bym 1320…

    • Wbrew temu co pisały plotkarskie, konkurencyjne serwisy technologiczne – nic na razie nie wiadomo :)

    • Konrad Uroda-Darłak

      Na obecną chwilę jedyny “znany” termin to wiosna 2015 roku ^^

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona