Ważne

Według badań 27% ankietowanych, którzy chcą kupić iPhone 6, to użytkownicy Androida

Nowe iPhone’y cieszą się ogromną popularnością i zapewne niedługo będziemy mogli przeczytać o kolejnych pobitych rekordach sprzedaży. Jednak jeszcze ciekawiej prezentują się statystyki, dzięki którym dowiadujemy się jak reagują na niego osoby korzystające do tej pory z Androida. I wygląda na to, że sporo z nich chętnie porzuci swoje phablety z systemem Google na rzecz wielkich iPhone’ów.

Badanie przeprowadzone przez RBC Capital Markets na 6 tysiącach badanych potwierdziło, że będzie ogromne zapotrzebowanie na nowe urządzenia od Apple. Jednak najważniejsze w nim jest to, że aż 27% badanych zamierza kupić jedną z dwóch wersji iPhone 6, a jego poprzednie urządzenie pracowało pod kontrolą Androida. Prawdopodobnie ich sprzedaż to nie będzie tylko ogromny sukces Apple, ale również duży cios dla Androida i Google. Wydaje się, że wiele osób mogło korzystać z najpopularniejszego systemu tylko dlatego, że Apple nie miało niczego większego w ofercie.

Reszta wyników dotyczy już tylko nowych iPhone’ów. 50% badanych chciałoby kupić wersję z 64 GB pamięcią, ale zadowoli się każdą inną, jaka będzie dostępna. Zegarek od Apple zamierza kupić tylko 11% ankietowanych. Płatności Apple również nie wzbudzają dużego zainteresowania, ponieważ przekonanych jest do nich tylko 16% pytanych.

Komentarze

 • QuiZ-

  ten 5.5 cala ale nie za taką kasę to może i bym się skusił.

 • jan

  Ładny, podobny kształt do mojego galaxy s4, szkoda tylko że nie zrobili go na androidzie ;/
  Na szczęście iphony na androidzie to kwestia czasu, inaczej apple skończy jak Blackerry.

  • krzyszko

   :) rozbawiłeś mnie na całego.

  • Krzepki Harry

   Tak tak, wyniki sprzedaży i przychody firmy potwierdzają, że koniec już blisko!

   • jan

    o Nokii też tak gadali, niestety produkty apple są na niszowym systemie, bez pomysłu na przyszłość, bez innowacyjności, kolos na glinianych nogach, a ich wyniki to zwykłe “odcinanie kuponów”.

 • Darryjuszz

  Ja za bardzo nie lubię phabletów, dlatego z tych dwóch wersji iphona 6, wziąłbym ten 4,7 calowy.

 • Ja miałem zamiar kupić 5S w maju, ale po dłuższym użytkowaniu tego modelu należącego do mojej mamy stwierdziłem, że jest zbyt mały. Tylko dla tego skłoniło sie do 2 opcji czyli HTC One M8 z którego jestem zadowolony, ale moze w przyszłym roku zawita u mnie iPhone 6 Plus

 • enem

  W jakim celu czekac na przewartosciowanego IPhona, skoro konkurencja ma to samo (badz urzadzenia bardziej zaawansowane) , w nizszej cenie, od reki i od dluzszego juz czasu :-)

 • John Kofee

  wszystko być może choć statystyki to generalnie bagno – jednak skąd pomyś, że ci ludzie zamierzają porzucić swoje sprzęty z androidem ? Osobiście znam wielu co używają, iOS i androida zamiennie – sam tak robię :) Na tabletach android / iOS – na telefonach android / WP8.1 / symbian i jakoś nic się nie gryzie. A takie pisanie to wygląda jakby ktoś na siłę chciał

  uczynić użytkowników czano-białym albo to albo to, a to często bzdura.

 • Sethemar

  Pytanie do autora wpisu.
  A z czego innego ludzie mają się przesiadać? Z Linuxa może?
  Android stanowi większość na rynku wiec trudno się dziwić że tylu deklaruje chęć korzystania z iOS.
  Ze wszystkich moich znajomych może 5 osób ma iPhone. Nie świadczy to dobrze o marce skoro reszta (nie wszyscy) kupuje flagowce z robotem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona