Ważne

Jak iPhone 6 Plus sprawdza się w benchmarkach i testach wytrzymałości?

Apple niedawno zaprezentowało dwa nowe iPhone, które po raz pierwszy mają duże ekrany. Praktycznie każdy fan rynku mobilnego ma już wyrobione zdanie o tym ruchu firmy z Cupertino. Jednak nieważne czy uważacie to za dobre posunięcie, rynek prawdopodobnie będzie wniebowzięty i już pierwsze informacje o wynikach sprzedaży wyglądają oszałamiająco. A jak z wytrzymałością “szóstek”?

Wrzuciłem Wam ostatnio filmy przedstawiające wytrzymałość szkła szafirowego w stosunku do Gorilla Glass. Przed premierą ten element nowych iPhone’ów wzbudzał ogromne zainteresowanie i znalazło się wielu zwolenników szkła szafirowe, ale równie mocno udzielali się jego przeciwnicy. Niestety nie dowiemy się jak się ono sprawdzi w tych produktach, ponieważ nie zostało w nich użyte. Zamiast tego mamy Gorilla Glass 3:

Jak widać wytrzymałość na upadki nie jest tak duża, jak moglibyśmy oczekiwać. Oczywiście trzeba będzie poczekać na więcej takich testów, żeby przekonać się jak sprawdzają się ekrany w iPhone 6 i 6 Plus.

Mniejszy iPhone 6 sprawdził się lepiej w przypadku upadku, ale oprócz tego jest również wydajniejszy w bezpośrednim pojedynku.

iPhone 6 i 6 Plus

iPhone 6 Plus prawdopodobnie okaże się większym sukcesem sprzedażowym, ale jak widać, ten mniejszy może być rozsądniejszym wyborem. A Waszym zdaniem, która wersja jest ciekawsza i jak oceniacie te wyniki?

Komentarze

 • Łukasz bhhhh

  Co ty za głupoty człowieku gadasz przecież nowe iphony nie mają szafirowego szkła. Szafirowe szkło ma tylko watch aplle. Ja pierdziele pseudo znawca pseudo redaktor co za żenada

  • Ale ja nigdzie nie napisałem, że mają szafirowe szkoło ;)

   • motka

    “Wrzuciłem Wam ostatnio filmy przedstawiające wytrzymałość szkła szafirowego w stosunku do Gorilla Glass. Przed premierą ten element nowych iPhone’ów wzbudzał ogromne zainteresowanie i oczywiście zdań na ten temat było bardzo wiele. !!!Teraz możemy zobaczyć jak sprawdza się wybrane rozwiązanie!!!”
    Ależ gdzie tam, niech się Pan nauczy pisać :)

    • Napisałem, że było dużo rozważań jakie zostanie użyte szkło w iPhone 6 i to, że sprawdzimy jak się sprawdza to które ostatecznie trafiło do telefonu. Nie napisałem, że jest to szafirowe :)

     • AenBydgoszcz

      Ale zdanie jest gramatycznie źle skonstrułowane. Sens jego jasno mówi, że szkło szafirowe miało być tym które będzie stosowane w nowych iphonach i teraz prezentuje pan filmik przedstawiający wybrane rozwiązanie czytaj szafirowe szkło ma wyższość nad szkle, gorilla glass dot. Filmiku wcześniej prezentowanego

    • Aenbydgoszcz

     I niech Pan przeczyta ze zrozumieniem co Pan pisze lub skąd Pan te głupoty kopiuje. Bo sensuto nie ma żadnego. Złote myśli złotoustego pseudo redaktorka. Poprószy poziom dziennikarstwa godny komentarzy na pudelku

 • Adam

  Są też wyniki GFXBench

  http://gfxbench.com/result.jsp

  Konkurencja leży i kwiczy.

 • John Kofee

  która ciekawsza ? Żadna :)
  Kupować coś takiego za te pieniądze mając już sprawnie działający phablet to byłby zwykły idiotyzm. Zostają ci co są wyznawcą kuertyńskiej religii i muszą kupić lub ci co mają kartę ze sporym limitem i potrzebują phabletu właśnie od apple – tyle, że wtedy iP6(-) traci tu więc na sensowności bo iP5 działa raczej tak samo dobrze jak przez premierą iP6 :) Tak więc iP6+ jest sensowniejsze jak już… niekoniecznie ciekawsze :)

 • LCD

  Coś chyba poszło nie tak z tym szafirowym szkiełkiem skoro nie zdecydowali się go zastosować na większej pojemności. Do tego na filmie widać, że oprócz pęknięcia to ekran odwarstwia się, co może (ale nie musi) przy niektórych upadkach spowodować odpadnięcie ekranu. Co w sumie może być plusem bo łatwiej będzie go wymienić :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona