Ważne

Nickelodeon prezentuje tablet dla dzieci

Tablety dedykowane dla najmłodszych ostatnio stają się coraz modniejsze. Idąc śladem Samsunga, Nickelodeon prezentuje model Junior, na którym znajdziemy masę ciekawych gier i bajek.

Urządzenie pracuje pod kontrolą dwurdzeniowego procesora działającego z częstotliwością taktowania 1 GHz. Znajdziemy tutaj 512 MB pamięci RAM, cztery gigabajty pamięci na pliki z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD (maksymalnie o pojemności 8GB) oraz kamerkę VGA. Specyfikacja nie zachwyca, jednak dla dzieciaków powinna być wystarczająca, a najważniejsza dla nich będzie ilość bajek oraz gier z ulubionych kreskówek, które znajdują się na urządzeniu. Aplikacji jest tutaj ponad dwieście, z czego kilkanaście jest dostępnych wyłącznie na tym tablecie.

tablette-nickelodeon-630x372

Sprzęt dedykowany jest dla dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat. Dostępny za 130 euro na niemieckim rynku. Czy osiągnie sukces? Czas pokaże, ale cena może odstraszać.

Komentarze

  • uru28

    Dla dzieci 3-4 lat specyfikacja wystarczy, jednak dla starszych dzieci…Lepiej nauczyć dziecko od małego że z tym sprzętem należy odpowiednio się obchodzić i kupić coś lepszego.(512 RAM to za mało).I jeszcze jedno, przy dzieciach trzeba szczególnie pamiętać o regularnym czyszczeniu sprzętu.Jedzonko+tablet+buzia… Dla dzieci powinni pomyśleć o powłokach antybakteryjnych i płynach dezynfekujących.(sam używałem spirytusu).

  • dred

    Szmelc. Do tego drogi.

  • Wojtek Marchewka

    Moja córka 8 latek, ma w krwi obsługę sprzętów wszelkiego rodzaju jak tatuś który zaczynał od “ruskich jajeczek” :) od kilku lat gra na tablecie, laptopie, konsoli i ma własnego smartfona, wiec uważam ze ten produkt jest jedynie dla dzieci w przedziale do 5 roku życia

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona