Czy tak będzie wyglądać klawiatura dołączana do Nexusa 9?

O Nexusie 9 mogliśmy już przeczytać nieraz. Jego istnienie potwierdzała NVIDIA, wyniki w AnTuTu i dziesiątki różnych źródeł z całego świata. Ostatnie informacje donoszą, że już 8 października poznamy tablet od HTC w pełnej okazałości. Teraz do sieci trafiły zdjęcia dołączanej klawiatury, która będzie pracować z nowym produktem Google. 

Jednak Nexus 9 nie będzie hybrydą, a klawiatura będzie łączyć się z tabletem za pomocą Bluetooth. Zdjęcia, które pojawiły się w sieci przedstawiają dwa rodzaje klawiatury o nazwie UG0B. Prawdopodobnie będzie to dodatkowe akcesorium, ale nie jest znana jego cena. Nie jest znana również data premiery, ale powinniśmy ją zobaczyć razem z tabletem.

Jeśli chodzi o Nexusa 9 to nadal nie znamy jego pełnej specyfikacji, ale wszystko wskazuje na to, że będzie mieć 8,9-calowy ekran FullHD, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz procesor NVIDIA Tegra K1. Jak już wspomniałem, będzie to sprzęt stworzony przy współpracy HTC i Google.

Komentarze

  • Hejak

    Akurat ta klawiatura nie jest taka niezbędna. Ważne, żeby był dobrze zaprojektowany cover, który chroni tablet oraz może pełnić funkcję podstawki gdzie tablet można ustatwić pod np: trzema różnymi kątami. Ważniejszy od klawiatury byłby dla mnie active stylus gdzie wprowadzam tekst ręcznie i bez problemu transformuje go do postaci cyfrowej oraz jak zbliżę stylus na 1 cm od ekranu to w tym miejscu ekranu pojawi się kursor stylusa. To są dużo ważniejsze funkcjonalności niż klawiatura. Po to mamy mobilne urządzenie dotykowe by NIE korzystać z klawiatury. Póki co widzę, że tylko Samsung swoimi S-Penami w serii Note raczy swoich klientów active stylusami na androida. Reszta producentów chyba zapomniała jak ważne dla użytkownika jest to narzędzie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona