Ważne

Oficjalnie: Microsoft zaprezentuje nowego Windowsa już 30 września

Stało się, to co szeptem zapowiadano już od dawna. 30 września odbędzie się konferencja organizowana przez Microsoft, na której poznamy nową wersję Windowsa oraz nowe rozwiązania skierowane dla klientów korporacyjnych.

Czego możemy się spodziewać? O tym pisaliśmy już wielokrotnie. Połączenie Windows Phone i Windows RT, menu start z kafelkami w środku, centrum powiadomień, wirtualne pulpity, Cortana, lepsze zarządzanie pamięcią i wiele wiele innych. Wydarzenie będzie miało miejsce w San Francisco, a poprowadzą je Joe Belfiore (dyrektor w pionie systemów operacyjnych) oraz Terry Meyerson (dyrektor zarządzający tego samego pionu), którzy będą koncentrować się nie na konsumenckiej stronie systemu, a na walorach dla korporacji i dużych firm. Skąd ta zmiana? Chodzi głównie o wizerunek. Windows 8 (niesłusznie) zaczął być kojarzony z “zabawkowym” systemem na tablety z kolorowymi kafelkami. Co z tego, że pod maską miał udoskonalone jądro systemu znane z Windowsa 7 – pewien niesmak pozostał. Firma z Redmond chce odciąć złe wrażenia i zacząć od nowa – przynajmniej jeśli chodzi o wizerunek.

Konferencja została zorganizowana w samą porę, bo ostatnimi dniami byliśmy świadkami wielu przecieków pokazujących fragmenty i funkcje nowego systemu. Rozwiązania te nie były jeszcze dopracowane od strony wzornictwa, co mogło rodzić niepokojące wrażenie, że kolejna wersja okienek będzie wyjątkowo niespójna i po prostu brzydka. Oczekuje się, że “Technical Preview” będzie dostępne kilka tygodni po konferencji do pobrania przez MSDN. Wszystko wskazuje na to, że wersja ta będzie stale uaktualniana bez konieczności ręcznego instalowania nowych kompilacji od zera. Największą zagadką jest sama nazwa, ale kandydatów jest już praktycznie tylko dwóch: Windows 9 albo po prostu… Windows.

Free-Windows-9-for-Both-Windows-7-and-8-1-Users-New-Source-Says

Jeśli interesuje Was temat nowego Windowsa, zapraszam do naszych wcześniejszych wpisów:

Zbliża się Surface 3, czy Microsoft rezygnuje z tabletów dla procesorów ARM?

Czytelnik pyta: Czy nowe Lumie dostaną aktualizację do nadchodzącego Windowsa?

Windows 9 czy Windows 7.5?

Wyciekły screeny z Windowsa 9 – a na nich menu start, aplikacje Modern w okienkach, wirtualne pulpity i powiadomienia

W skrócie: Windows 9 dla ARM i nagrzewający się Surface

Windows „Threshold” w wersji Developer Preview dostępny pod koniec września

Komentarze

 • uru28

  Mniejsza o nazwę, sam jestem ciekaw “czym” będzie kolejny windows. Obecny “dualizm” mimo iż jest przez wielu krytykowany i nie ma się co czarować nie do końca dopracowany, ma swoje zalety. Osobiście wolał bym “wolność” wyboru w kwestii w jakim interfejsie chcę pracować na danej aplikacji.W trybie pulpitu korzystam z firefoxa co nie przeszkadzało by mi w korzystaniu z IE w trybie modern.M$ gdyby dał mi większą możliwość wyboru(bez kombinowania) tylko by zyskał. Większość ze znajomych posiadających mniejsze dachówki jako największą zaletę podają możliwość podpięcia do TV/monitora i po rozszerzeniu o mysz i klawiaturę możliwość jako takiej pracy.W większości przypadków to jest główny atut M$,bo nie mobilność czy aplikacje ze sklepu…Gdyby M$ “zabrał” pulpit i pozostawił tylko modern w mniejszych tabletach moim zdaniem popełni ogromny błąd…

  • Takaszi

   czym będzie nowy Windows? tym samym co dotychczas, czyli wk…. systemem z problemami kompatybilności, wymuszającym zakup nowych peryferii, itp.
   A czym powinien być? Przeźroczystą warstwą, pomiędzy podzespołami, a aplikacjami które chcemy w systemie uruchomić i oczywiście obsługującym bezproblemowo sterowniki urządzeń peryferyjnych sprzed min. 10 lat.
   No cóż znowu będzie jak zwykle, pomimo pięknych zapowiedzi.
   Po roku i SP2 sytuacja ulegnie poprawie, a system zmuli.

   Znamy to )))))).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona