Ważne

Tablet AARP RealPad urządzeniem dedykowanym dla seniorów za 189 dolarów

O tym, że coraz więcej seniorów korzysta z tworów najnowszej technologii, nie trzeba przekonywać nikogo. Już od dawna możemy zaobserwować nasze babcie i naszych dziadków przeglądających wiadomości w sieci, wysyłających e-maile, czy czytających książki na tablecie. Wiadomo jednak, że dla niektórych starszych osób surowy interfejs czystego Androida czy Windowsa jest czarną magią. Właśnie z myślą o takich osobach stowarzyszenie AARP zaprezentowało urządzenie RealPad.

Tablet wyposażony został w 7,9-calowy ekran pracujący z rozdzielczością 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowy  układ Intel Atom Z2520 1,2 GHz, jeden gigabajt pamięci operacyjnej, szesnaście gigabajtów pamięci na dane użytkownika, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, moduł WiFi, Bluetooth 4.0 oraz GPS. Ponadto znajdziemy tutaj aparat z matrycą 5-megapikseli. Urządzenie kosztuje 189 dolarów.

Na uwagę jednak zasługuje sam Android dostosowany do wymagań osób starszych. Bazą interfejsu stała się wersja 4.4 KitKat. Wszystkie ikonki są duże, a nawet osoba starsza powinna intuicyjnie operować funkcjami systemu. Inicjatywa bardzo fajna, ale po co produkować urządzenie, które niekoniecznie zachwyca specyfikacją? Nie lepiej udostępniać sam interfejs na flagowe tablety?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona