Ważne

Nowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 dla tanich urządzeń z LTE

Nie samym high-endem człowiek żyje. Amerykański producent procesorów dedykowanych urządzeniom mobilnym zapowiedział nowy układ dla najtańszych tabletów i smartfonów. Ich wyróżnikiem jest obecność modemu LTE (cat. 4). 

Snapdragon 210 to 64-bitowy procesor, który opiera się na czterech rdzeniach Cortex-A7. Mogą one pracować z maksymalnym taktowaniem wynoszącym 1,1 GHz. Za renderowanie grafiki odpowiada Adreno 304, który radzi sobie z odtwarzaniem materiału wideo w jakości Full HD. Natomiast SoC obsługuje wyświetlacze o rozdzielczości do 720p. Jeśi chodzi o pamięć RAM to Snapdragon 210 może współpracować z pamięciami LPDDR2 oraz LPDDR3. Ich taktowanie nie może przekroczyć 533 MHz.

Z ciekawostek Snapdragon 210 posiada technologię szybkiego ładowania baterii – Qualcomm Quick Charge 2.0. Dzięki niej naładowanie akumulatora ma zajmować nawet o 75 procent mniej czasu.

Snapdragon 210 obsłuży 8-megapikselowe aparaty, USB 2.0, Bluetooth 4.1, NFC oraz Wi-Fi N. Procesor może z powodzeniem trafić do urządzeń z dwoma slotami na karty SIM.

Komentarze

 • GieKa

  Po co 64-bitowy SoC jeśli nie ma 64-bitowego Androida a smartfony w których zapowiadane są mocniejsze 64-bitowe Snapdragony 410 mają tylko 1 GB pamięci?

  • Kubaa

   Ponieważ za niecały miesiąc pojawi się Android L, który wykorzysta 64bitowe procesory? ;)

  • W tekście był błąd (już poprawiony), wspomniany procesor nie jest 64-bitowy.

 • er

  Ten procesor nie jest 64-bitowy. Żaden inny serwis nie podaje, że jest 64-bitowy.
  Nawet wskazuje na to użycie rdzeni Cortex-A7.

  • Dzięki za czujność. Oczywiście wkradł się błąd, już poprawione. Nie jest to zdecydowanie 64-bitowy procesor.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona