Aplikacje Bing zmienią nazwy i nowy MSN, czyli kolejne dziwne ruchy Microsoftu

Kto jeszcze pamięta MSN Messengera albo korzysta z portalu MSN? Pewnie bardzo niewielu. Każdy, kto używa dotykowego Windowsa czy Windows Phone kojarzy jednak aplikacje Bing, takie jak Finanse, Podróże, Kuchnia, Zdrowie, Pogoda, Wiadomości czy Sport.

Są to najczęściej agregatory newsów z innych serwisów i źródeł danych. Trzeba przyznać, że Microsoft przyłożył się do ich zaprojektowania i marka Bing zyskuje dzięki nim na prestiżu. Tym bardziej dziwi ruch Microsoftu, który budzi z zimowego snu markę MSN, która ma zastąpić “Bing” dla tych wybranych aplikacji. Oczywiście wyszukiwarka dalej będzie brandowana istniejącą nazwą, ale serwisy takie jak Pogoda, Sport czy Finanse już nie. Co ciekawe, jeszcze w tym roku firma z Redmond planuje stworzenie tych appek w wersji dla Androida i iOS. Wieloplatformowość przede wszystkim – to jest zrozumiałe biorąc pod uwagę obecną politykę Microsoftu, ale MSN? Z tą marką od dawna nie kojarzy się nic dobrego.

Stary portal MSN

msn-old[1]

Ale na tym nie koniec. Pod adresem preview.msn.com możemy znaleźć nową odsłonę portalu, który od jakiegoś czasu mocno trącił myszką. Podobnie jak wspomniane aplikacje, agreguje on dane z wielu serwisów informacyjnych, ekonomicznych, sportowych czy pogodowych, a do tego po zalogowaniu daje nam dostęp do serwisów takich jak Outlook, Skype czy OneNote. Muszę przyznać, że zarówno interfejs, jak i jakość danych stoi na wysokim poziomie i zrobiła na mnie duże wrażenie. Jeden z mocnych kandydatów na stronę startową w wyszukiwarce – szczególnie, jeśli ktoś korzysta z usług Microsoftu.

Podsumowując – wieloplatformowość, ożywienie marki MSN i nowy portal. Czy to się uda? Zobaczymy…

msn-health[1]

Komentarze

 • Sony

  Jak tylko trochę poprawią wyszukiwarkę Bing – która – w Polsce, lokalnie sprawdza się trochę gorzej niż Google – to całkowicie zrezygnuję z Google.
  Już dziś tylko używam wyszukiwarki od G – resztę ekosystemu Microsoft ma lepsza niż Google.

  • Tomasz Lenartowski

   Aha

  • Bing w PL to niestety masakra

   • Sony

    Generalnie MS trochę “olewa” Polskę – w USA – Bing działa znakomicie.

    Jak by w Polsce i nie tylko – bo “inne kraje” też nażekają – to poprawili to Google miało by powazną konkurencję.

    Poczta, Chmura i reszta działa bardzo dobrze, a jeśli chodzi o Word i Excel Online to Google Doc mogą się schować – pisałem tekst na Word Online u znajomego – zapisałem go w OneDrive – odpaliłem w domu stacjonarnego Word 2013 – dokończyłem pisać i zapisałem lokalnie. Proste i strasznie wygodne – w GoogleDoc nie ma tak łatwo.

  • Ja

   Ciekawe, ciekawe. Mówiłeś to już swojemu terapeucie?

 • Kumpel świr

  Ja już ustawiłem nowe MSN jako stronę startową. Może M$ robi prządki pod Cortane.

  • Kwid

   Jeśli nie zabiorą polskiego MSN Wyborczej, to niestety pierwsze co zobaczymy po wyjściu z preview to reklama na górze zajmująca 1/3 ekranu (pół na tabletach) i popupy z kolejnymi reklamami zasłaniające resztę strony. Jak to jest, że na zachodzie potrafią robić dyskretne reklamy, a w Polsce muszą nam wpychać je na siłę do gardła?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona