Ważne

Tablet NVIDIA Shield z LTE będzie dostępny już 1 września!

Na pewno większość z Was dobrze zna NVIDIA Shield Tablet, który opisywaliśmy na naszych łamach. Wzbudził on ogromne emocje, ponieważ jest to świetny sprzęt w bardzo przystępnej cenie. Za wariant z WiFi zapłacimy 1199 złotych. Jednak zapewne wiele osób czekało na model obsługujący łączność 4G LTE, który także został zapowiedziany. Wszystko wskazuje na to, że na półki trafi już 1 września!

NVIDIA Shield Tablet to prawdziwe monstrum, które pod swoim 8-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, skrywa 2 GB pamięci RAM oraz 4-rdzeniowy procesor TegraK1 o taktowaniu 2,3 GHz wraz z 192-rdzeniową grafiką. Poza tym znajdziemy w nim dwa głośniki stereo, znajdujące się na przednim panelu, rysik oraz łączność WiFi. Od 1 września jednak będzie można zakupić również wersję wyposażoną w slot na kartę sim, która będzie obsługiwać łączność LTE. Jej cena 1549 złotych.

shield-crack

Warto również dodać, że posiadacze tego tabletu mogą spodziewać się pierwszej poprawki, która usprawnia wiele małych elementów, jak stabilność WiFi czy lepsze sterowniki aparatu. Nie ma jednak róży bez kolców, ponieważ niektórzy użytkownicy tego tabletu zgłaszają pęknięcia obudowy na rogach urządzenia. NVIDIA jednak szybko odpowiedziała, że dotyczy to bardzo małej ilości tabletów i nie wpływa w żaden sposób na działanie urządzenia. Jednak i tak takie modele będzie wymieniać na nowe.

Komentarze

 • dred

  Najlepszy maly tablet z androidem, tylko cena pojechana.

  • Adam

   Cena jest ok, bo niższa od Tab S 8.4 który z LTE kosztuje 1999 zł a ma wydajność na poziomie dwuletniego Nexusa 4.

   • dred

    To prawda, ale ja cenę odnoszę do tabletow z winda, ktore jednak sa malymi komputerami, a nie duzymi smartfonami. Ok, narazie ni ma nic z winda i ekranem fhd w cenie okolo 1000 zł, ale to sie niedługo zmieni, a wtedy te drogie androidowo-ioesowe zabawki przestana byc atrakcyjne. Przewaga nvidii jest wydajnosc w grach i przede wszystkim mozliwosc grania na tablecie w gry pecetowe i tu widze ich nisze.

    • Tomasz Lenartowski

     Kurcze a ja dalej nie widzę sensu tych “małych komputerów”.

    • Adam

     Tablety z Windowsem to rynkowa porażka, właśnie dlatego że próbują być małymi pecetami.

 • Adam

  Przydałby się test, jest jakaś szansa że zrobicie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona