Hyperlapse od Instagrama. Fani iOS-a dostają ciekawą aplikację fotograficzną

Hyperlapse od Instagrama. Fani iOS-a dostają ciekawą aplikację fotograficzną

Do niedawna możliwość robienia ujęć poklatkowych była zarezerwowana dla najdroższego sprzętu fotograficznego jakim operowali profesjonaliści. Dziś to już historia. Twórca popularnego Instagrama wydał w ostatnim tygodniu aplikację, która pozwoli przyśpieszyć dowolne ujęcie w czasie rzeczywistym. Popatrzcie sami.

Na rynku pojawiły się już urządzenia, które pozwalają na nagranie ujęcia w zwolnionym tempie (Slow-Motion) przy 120 kl/s. Oferują to topowe modele największych firm produkujących sprzęt mobilny. Zazwyczaj jest to wbudowana funkcja dedykowanej aplikacji aparatu. Teraz nadeszła pora na przyspieszenie ujęcia. Nowe rozwiązanie od Instagrama wykorzystuje do działania zamontowany na pokładzie urządzeń mobilnych żyroskop, aby określić dokładne położenie, a także uchwycić w odpowiedniej stabilizacji obraz.

hyperlapse2

Program nosi nazwę Hyperlapse for Instagram i pozwala rejestrować klatki (w postaci zdjęć) do 12 razy szybciej od tych robionych w czasie rzeczywistym. Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości edycji utworzonego w ten sposób filmu. Aplikacja ma możliwość bezpośredniego umieszczania gotowych ujęć na Instagramie. Do obsługi nie potrzebna specjalistyczna wiedza. Wystarczy zainstalować i nacisnąć przycisk nagrywania, aby cieszyć się sfilmowanym zachodem słońca czy podróżą samolotem, zawartą w krótkim filmie, który w rzeczywistości trwa o wiele dłużej.

Możecie sami ocenić możliwości tej ciekawej aplikacji:

Na Instagramie pojawiają się pierwsze filmiki:

Redakcyjny przykład

#hyperlapse test.

A post shared by Łukasz Ładecki (@priard) on

A tu znaleziony w sieci

Testing #hyperlapse. My walk from lobby, through the newsroom, to my desk.

A post shared by Madeline Marshall (@maddiepmarshall) on

Jak widać moda na ten typ ujęć kwitnie w najlepsze. Ostatnio podobnym rozwiązaniem chwalił się Microsoft, który chciał ulepszych swoje rozwiązanie GoPro. Instagram widząc co się dzieje, uprzedził giganta z Redmond, idąc o krok dalej i wypuścił gotową aplikację.

Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie, które potrafi urozmaicić nam wolne chwile. Chętni, którzy są zainteresowani przetestowaniem aplikacji, zapraszam do sklepu AppStore pod tym adresem.

Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się odpowiednik na Androida. Rzecznik Instagrama twierdzi, że póki co jest to niemożliwe z racji brakujących API, które są potrzebne do poprawnego działania aplikacji. O co dokładnie chodzi, nie powiedział.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona