Tablety z Androidem dostały dedykowanego OneNote’a

OneNote to jeden ze sztandarowych konsumenckich produktów Microsoftu przeznaczony głównie na urządzenia mobilne. Dotąd, z dedykowanych wersji tabletowych, korzystać mogli jedynie użytkownicy systemów Windows i iOS.

Wraz z kolejną aktualizacją OneNote dla Androida pojawiła się wersja przystosowana do tabletów, a nie tak jak to było dotychczas – rozciągnięty layout smartfonowy. Jeśli miałeś tę aplikację na swojej dachówce, zaktualizuje Ci się ona automatycznie. Jeśli nie, a posiadasz Androida w wersji 4.1 lub wyższej, możesz ściągnąć ją z Google Play Store.

onenote3

Najważniejsze zmiany? Pierwszą z nich jest mniejszy interfejs z większą liczbą elementów, co pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń ekranu zapewnianą przez tablety. Aplikacja wyglądem mocno nawiązuje do wersji Windowsowej, ale przestrzega wytycznych projektowych dla deweloperów od Google. Drugą ważną zmianą jest wsparcie dla aktywnych rysików, co na pewno ucieszy posiadaczy urządzeń Samsunga z serii Note. Dodano również wiele opcji formatowania tekstu – punktowanie, listy, checkboxy, zmiana fontów, wielkości czcionki, wyrównanie czy tagi.

Po cichu aktualizacji doczekała się też wersja dla Windows 8.1, którą wzbogacono między innymi o funkcję “podkreślacza” (przy użyciu stylusa zaznaczamy tekst żółtym kolorem), drukowania i możliwość wstawiania plików i PDF-ów. Aktualizowane są też inne wersje, a jest ich łącznie aż dziewięć: OneNote dla Windows, Windows 8, Windows Phone, iOS, OSX, Androida na smartfon i tablet, dla Kindle Fire (tablet i Fire Phone) oraz OneNote Online.

onenote2

Microsoft mocno pracuje nad ulepszaniem swoich produktów dla najpopularniejszego na świecie systemu mobilnego, czyli Androida. Już wkrótce powinniśmy doczekać się oficjalnej premiery najważniejszych produktów z rodziny Office na tę platformę, czyli Worda, Excela i PowerPointa. Ciekawym pozostaje to, że wersja dla dotykowego Windowsa ma pojawić się pół roku później, nie wcześniej niż po premierze nowych okienek.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.onenote&hl=en” size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”]

Komentarze

 • adam

  Kolejne zwycięstwo Androida, kolejna porażka użytkowników Windowsa ;)

  • A dlaczego to drugie? :)

   • Takaszi

    Daj spokój, adam napisał to dla zasady. :-) . A tak serio, to wreszcie widać zajawkę zdrowego rozsądku, czyli oderwanie produktów od systemu. Szkoda, że tego nie ma na PC.

    • Na PC? W sensie na desktopowe systemy operacyjne?

     • Takaszi

      Mhm.

     • Jest na OSX, jedyny liczący się system desktopowy poza Linuxem, na którym MSFT nigdy nie zarobi. Plus wersja Online skierowana właśnei głównie do desktopowców.

    • AS

     Ciekawe, jaki biznes zrobiłby Microsoft na wersji dla Linuksa. Gdyby iOS ora Android nie miały tak dużych udziałów w rynku, też zapewne nie doczekałyby się tej aplikacji.

     • Takaszi

      Powód oderwania innych produktów od systemu, celowo zostawiłem w niedomówieniu :-), taka mała prowokacja. A co do istoty biznesu, to masz rację, ich belejakie systemy są dźwigane przez, monopol na uruchamianie gier i aplikacji które zdominowały rynek, nierzadko dzięki nieuczciwym praktykom.
      Sam chętnie uruchomił bym parę apek dedykowanych pod windy na Linuxie.

 • ja

  bardzo dobra wiadomość.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona