Ważne

W skrócie: Rebranding IE, konkurent Snapchata dla WP i Windows w chmurze

W dzisiejszym “W skrócie” kilka doniesień dotyczących Microsoftu i tabletów związanych z tym systemem operacyjnym.

Zacznijmy od cieszącego się złą sławą Internet Explorera. Mimo tego, że uważam IE11 za jedną z najlepszych przeglądarek mobilnych, to doskonale rozumiem, że ta marka może się źle kojarzyć. IE6 to była katastrofa dla całego Internetu, a w szczególności dla webmasterów. Wszyscy chcemy o tym jak najszybciej zapomnieć. Kolejne wersje też nie zyskały wielkiej sympatii ze względu na słabą kompatybilność i kiepską szybkość działania. IE10 rozwiązał większość z tych problemów, a IE11 stał się jedną z najszybszych i najlepszych przeglądarek. Problem jednak pozostaje – Internet Explorer jako nazwa marki budzi złe skojarzenia. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę i poważnie myśli o rebrandingu. Do tej pory skłaniano się jedynie w stronę zmiany wizerunku, ale wiele wskazuje na to, że może to w przyszłości dotyczyć również nazwy. Ważniejsze od samego symbolu i liter będzie jednak sam silnik przeglądarki, wsparcie dla najnowszych standardów i dotrzymywanie tempa konkurencji. Czy ktoś z Was korzysta dobrowolnie z Internet Explorera?

_ie

Wielu z Was pewnie kojarzy Snapchata mimo tego, że w Polsce nie jest on tak bardzo popularny. Jego podstawową ideą jest przesyłanie zdjęć do wybranych osób, które po kilku sekundach znikną i nie będzie się ich dało zapisać w pamięci urządzenia. Domyślacie się pewnie do jakiego rodzaju zdjęć najczęściej była wykorzystywana ta aplikacja… Pomimo ogromnej popularności nie obyło się bez problemów. Jakiś czas temu wyciekły dane ok. 5 milionów użytkowników Snapchata, co spowodowało pojawianie się w sklepach z aplikacjami “bezpieczniejszych” alternatyw. Jedną z nich okazał się WindUp stworzony przez Microsoft Research. Twórcy podkreślają, że appka nie pobiera danych typu lokalizacja, co w przypadku pierwowzoru nie było regułą. Czy używacie Snapchata w Polsce? Do czego?

_snapchat

O Windows as a Service pisaliśmy już kilka razy. Okienka dostępne w chmurze na zasadzie subskrypcji? Dlaczego nie, w końcu kiedy ostatnio kupiliśmy fizyczną kopię tego systemu? Sama idea jest ciekawa, jednak na razie Microsoft nie potwierdzał istnienia takiego tworu i mogliśmy opierać się jedynie na przeciekach. Tym razem info na stronie rekrutacyjnej firmy z Redmond po raz kolejny wskazuje na istnienie takiego tworu. Windows as a Service istnieje, ale czym będzie finalnie. No właśnie – wykonanie jak zwykle okaże się kluczowe. Usługa taka musiałaby być odpowiednio wyceniona, dobrze zaprogramowana (płynna i łatwo dostępna, jeśli chodzi o logowanie) oraz bezpieczna. Jeśli Microsoft dobrze zrealizuje wszystkie te punkty, może już wkrótce będziemy korzystać z Windowsa na tabletach od Apple czy tych z Androidem na zasadzie zdalnego pulpitu. W tym przypadku jednostka centralna znajdowałaby się jednak nie w naszym domu czy pracy, a na serwerach firmy z Redmond, w tak zwanej “chmurze obliczeniowej”. A dzisiejsze łącza w zupełności wystarczą na płynne przesyłanie pulpitu czy nawet wideo odtwarzanego zdalnie._waas

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Aj tam, ja używam IE zarówno mobilnego jak i desktopowego.

 • sssnake

  Snapchat w Polsce jest bardzo poplarny, taka mała uwaga ;)

  • Jest znany i rozpoznawalny, ale nie tak jak na zachodzie. Tam bije popularnością instagrama czy fb messanger.

 • Patryk

  Rebranding to świetny pomysł. Obecnie młodsi nawet nie chcą spróbować użyć IE, a po zmianie nazwy wielu nawet nie wiedzialoby że to następca “przeglądarki do pobierania innych przeglądarek”. Do tego multiplatformowosc (strategia Nadelli) i może być hit

 • Demoll

  IE jest najszybsza i najbezpieczniejsza przeglądarka aktualnie na rynku, o tym ze jest lekka dla systemu już nie trzeba dodawać. Używam tylko IE, gdy próbowałem FF to niestety w porównaniu do IE daleko Mu jeszcze daleko pod względem ergonomii szybkości i zabezpieczeń. Cholota tak ma ze mówi najwięcej w tematach o których nie ma zielonego pojęcia i w ten właśnie sposób ta cholota utrzymuje ze IE jest zly, podczas gdy w rzeczywistości jest najlepszy. niestety ludzium latwiej się przyłączyć do choloty i szczekać jak ona, niż samemu dość do czegoś.

  • asdf

   Najszybsza? Hahahaha – Chrome go bije na dzień dobry [tak, mam W8 i niestety]
   Najbezpieczniejsza? Haha do kwadratu.
   IE ani nie jest wygodny [na tablecie sprawdzałem – dużo lepiej korzysta mi się z chrome] ani szybszy [wersja modern jest dość bliska pokonania Chrome, ale to jeszcze nie to] ani bezpieczniejszy…
   Powiem Ci szczerze – chcesz bezpieczeństwa? Wybierz Linuxa i tam Chromium. Ja sam do sieci korzystam na laptopie z konfiguracji:
   Win7 [do gier] + Linux Debian i to właśnie z Debiana najczęściej korzystam.

   Laptop = W7 + Debian
   Tablet = W8 [brak miejsca na instalację Linuxa]
   PC = W8 + Debian
   A smartfon to Android – WP dla mnie jest zbyt ograniczony. Lubię mieć system po swojemu i tyle.

   • Demoll

    nie prawdę piszesz, ale cóż masz już ukierunkowane uwielbienie dla firmy gogle która z bezpieczeństwem nigdy nie miała nic wspólnego, ja twojego zdania zmieniać nie zamierzam, każdy ma swoje oparte na doświadczeniach, być może sam je zmienisz gdy twój android sam wyśle ci smsy na numery premium po tym jak podłączysz się do sieci wifi na lotnisku w Armenii np. linux ? dla dłubaczy w samym systemie ok, ale dla kogoś kto chce cos robić szybko i produktywnie nie zawracając sobie głowy systemowymi głupotami, po za dłubaniem w systemie nie nadaje się, bezpieczny linux ? no moze, to tylko dlatego ze nie jest popularny tak jak windows i nikt nie tworzy robali na to, windows patrząc na poziom popularności systemu i ilość ataków oraz robakow jest najbezpieczniejszym system, wyobraź sobie hipotetycznie bo to nie możliwe, ze linux ma popularność windowsa i jak z bezpieczeństwem wtedy, jak Ci się wydaje? obawiam się ze tak samo jak z androidem czyli żadnego bezpieczeństwa wpelni otwarty system dla każdego geeka. Kiedys mając mniej lat i więcej czasu myślałem jak Ty, teraz myślę inaczej, używam rozwiązań dających mi bezpieczeństwo i komfort pracy jednoczesnie nie zmuszających mnie to dłubania w systemie. padlo na ekosystem MS, jeśli wielkie korporacje oraz rządy operują na rozwiązaniach MS to znaczy ze jest ok:) Rząd Niemiec właśnie będzie wracał do Windows, po tym jak przeszedł z windows na linux:) Cos w tym jest kazde duza korporacja nawet jeśli zaweźmie się i przejdzie z windows na linux za czas jakiś wróci do windows to tylko kwestia czasu 5, 10, 15 lat ale wroci:)

 • Janusz

  Nowy IE ma świetne narzędzia dla developerów. Na XPku używam chrome, na 8.1 IE.

 • Tomasz Lenartowski

  Windows as a service? No cóż, dla typowego konsumenta to byłby system na miarę Chrome OS. Bez internetu nic nie zrobisz. I jakoś mi się nie widzi instalowanie jakiegokolwiek oprogramowania spoza sklepu Windows na takim systemie. Ale to przecież nie użytkownik domowy jest targetem.

 • asegPL

  Nie używam Snapchata, gimbo-zabawa mocno, moim zdaniem. Nie mój klimat.

 • asegPL

  Nie używam Snapchata, gimbo-zabawa mocno, moim zdaniem. Nie mój klimat.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona