Apple wyklucza z procesu produkcyjnego szkodliwe związki chemiczne

Kilka miesięcy temu w mediach zrobiło się głośno o toksycznych związkach chemicznych znajdujących się w produktach Apple. Producent stanowczo zaprzeczał, jakoby ich sprzęt był szkodliwy dla zdrowia i życia konsumentów, nie zaprzeczając jednocześnie, że podczas produkcji nie jest zastosowany benzen i heksan. Zapewniono, że rozpoczęte zostaną badania nad szkodliwością tych związków. Dziś Apple poinformowało, że firma ostatecznie wykluczyła z procesu produkcyjnego szkodliwe związki chemiczne.

Heksan i benzen, zdaniem wielu naukowców są odpowiedzialne za zachorowania na białaczkę oraz uszkodzenia nerwów. Właśnie dlatego kilka miesięcy temu, po ujawnieniu całej sprawy, w mediach zawrzało. Zarzucano producentowi niedbanie o bezpieczeństwo klientów, pazerność oraz brak roztropności. Dziś Apple poinformowało, że w ich produktach nie zostaną więcej wykorzystane te związki chemiczne. Powodem ma być troska o bezpieczeństwo klientów, jednak poinformowano, że podczas wykonywanych badań nie wykazano szkodliwości heksanu i benzenu. Coś tu nie gra…

apple_logo-533x400

Jeżeli wyżej wymienione związki chemiczne nie są szkodliwe dla zdrowia użytkowników, to dlaczego zdecydowano się wykluczyć je z procesu produkcyjnego? W zaistniałej sytuacji firma powinna oficjalnie udostępnić pełne wyniki badań, które ponoć były przeprowadzane od kwietnia tego roku. Pewnie tego nie zrobi, ale dobrze, że użytkownicy mogą czuć się już bezpiecznie.

Komentarze

 • Jacek.P

  A kiedy zaczną dbać o pracowników zatrudnionych w fabrykach produkujących ich sprzęt?

  • marian

   Czy praca tam jest pod przymusem? Nie? No to widziały gały co brały. Umowę można wypowiedzieć, jeśli się komuś nie podoba.

   • Jacek

    Ale jesteś prosty typowy cwaniak . Pewnie nie mają wyboru aby przeżyć do pierwszego .

   • Jacek.P

    Tak, przymusem ekonomicznym. Poza tym co to ma do rzeczy? Pracownik to nie niewolnik i nie moze on pracowac codziennie po 18h w szkodliwych warunkach 7 dni w tygodniu i nie otrzymywac pieniedzy za nadgodziny Nie wolno zatrudniać dzieci.
    To ile im płacą, to inna sprawa. Też to jest nie fair, biorac pod uwagę jakie zyski ma Apple.

 • AS

  Skoro nie stwierdzono szkodliwości, to dlaczego wycofano te środki? Niekoniecznie dla ściemy. Gdyby poprzestano tylko na zaprzeczeniu szkodliwości, opinia publiczna i tab by nie uwierzyła. Z punktu widzenia wizerunkowego lepiej było się więc wycofać, nawet jeśli rzeczywiście te składniki nie stanowiły zagrożenia. Swoją drogą, żyjemy w cywilizacji strachu. WYstarczy, że ktoś czymś postraszy i już szum wielki się robi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona