Ważne

Asus pracuje nad drugą generacją Zenfonów?

Na targach CES 2014 w Las Vegas tajwański koncern zaprezentował trzy interesujące urządzenia: Zenfone’a w trzech wersjach – każda z cal większą przekątną wyświetlacza – 4″, 5″ i 6″. Wszystkie charakteryzują się ciekawym stosunkiem paramterów technicznych do ceny (te na razie jednak znamy jedynie amerykańskie, odpowiednio: 99, 149 i 199 dolarów). I to właśnie to sprawiło, że na polską premierę modeli wciąż czekamy. Okazuje się bowiem, że Asus nie sprostał zainteresowaniu – Zenfony cieszą się tak dużą popularnością, że na rodzimym rynku, tj. tajwańskim, wyprzedały się w niesamowicie szybkim tempie (nic więc dziwnego, że w tym roku Asus chce sprzedać 5 milionów egzemplarzy).

Nic więc dziwnego, że Asus ma pracować nad drugą generacją serii Zenfone.

Takie informacje dotarły do nas od tajwańskiego źródła Focus Taiwan, według którego Jerry Shen, CEO Asusa, miał stwierdzić, że nowe Zenfony mają zadebiutować podczas CES 2015 w Las Vegas (czyli równo rok po pierwszej generacji).

Wśród nowości ponownie mają być trzy modele, aczkolwiek nie wiadomo czy zachowana zostanie ta sama nomenklatura (Zenfone 4, Zenfone 5 i Zenfone 6) oraz te same przekątne wyświetlaczy. Mówi się, że jeden z produktów będzie oferował 3G, podczas gdy pozostałe – 4G LTE. Mówi się, że nowe modele będą oferował lepsze akumulatory (to podobno pięta achillesowa Zenfonów), więcej pamięci oraz lepsze aparaty.

Czy tak faktycznie będzie – poczekajmy do stycznia. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę Zenfonów pierwszej generacji w Polsce.

Komentarze

 • marser

  Pani Kasiu przydał by się jakiś teścik tego cuda.

 • marser

  Pani Kasiu przydał by się jakiś teścik tego cuda.

 • JS

  Posiadam Zenfone 5 – faktycznie aku nie nalezy do jego mocnych stron jesli zamierzamy glownie grac lub przegladac strony ;) Mozna go spokojnie rozladowac w 3-4h, jednak w przypadku “zwyklego uzytkowania”, troche netu, poczty, muzyki oraz dual sim, spokojnie wytrzyma 1-2 dni.

  • asegPL

   Chciałbym umieć tak używać telefon, żeby 2 dni mi trzymał…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona