Trzysta tysięcy aplikacji w Windows Store
Ważne

Trzysta tysięcy aplikacji w Windows Store

Microsoft poinformował, że w Windows Store znajduje się już trzysta tysięcy aplikacji.

Microsoft już od dłuższego czasu dąży do tego, aby w ich markecie była ilość produktów porównywalna do App Store, czy Google Play, ale jeszcze wiele wiosen minie, zanim tak będzie. Jednak trzeba przyznać, że firma bardzo się o to stara. Dowiedzieliśmy się teraz, że w Windows Store przez rok pojawiło się sto tysięcy nowych tytułów. Obecnie znajdziemy tutaj trzysta tysięcy pozycji.

windows store

Jest to wynik bardzo dobry, lecz niewystarczający, aby przejąć pozycję lidera na rynku. W sklepie Apple znajduje się obecnie 1,2 miliona aplikacji, a w Google Play ponad milion. Oznacza to, że firma z Redmond będzie musiała jeszcze bardziej zachęcić deweloperów do tworzenia aplikacji na Windowsa.

„Obecnie w Windows Store posiadamy 300 tysięcy aplikacji na Windows Phone, ale liczba ta stale rośnie … Od ubiegłego roku liczba aktywnych deweloperów wzrosła o 50 procent.” ~ Rzecznik Microsoftu

Osobiście trzymam kciuki, aby w Windows Store była porównywalna ilość aplikacji, co w Google Play, czy App Store. Dzięki temu użytkownicy systemu od Microsoftu będą mieli większy dostęp do gier i programów znanych z Androida i iOS. Jednak tak naprawdę nie zależy to od twórcy systemu, lecz od twórców aplikacji.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona