Dell Venue 11 Pro z Intel Atom Z3795 wycofany ze sprzedaży w Niemczech

Niespełna miesiąc temu Kasia pisała o udoskonalonej wersji Dell Venue 11 Pro z Intel Atom Z3795 na pokładzie. Teraz dowiedzieliśmy się, ze została ona wycofana ze sprzedaży na niemieckim rynku.

Tylko przez kilka tygodni można było kupić Dell Venue 11 Pro z układem Atom Z3795. Niemieccy klienci raportują, że od kilku dni urządzenie nie jest dostępne w oficjalnym sklepie Della.  Obecnie możemy kupić tam jedynie wersję z procesorem i3 lub i5, które oczywiście są sprzedawane w innej cenie, niż model z Z3795.

Dell Venue 8 Pro i Venue 11 Pro z Windows 8.1

Nie wiadomo co jest przyczyną wycofania ze sprzedaży tego urządzenia. Czy miało ono wady fabryczne zagrażające bezpieczeństwu użytkownika? A może po prostu skończyły się jego zapasy i sklepy czekają na dostawę? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać.

Przypomnijmy, że Dell Venue 11 Pro wyposażony został w 10,8-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, dwa gigabajty pamięci operacyjnej, 64GB pamięci na pliki, aparat 8Mpix, kamerkę 2Mpix oraz moduł NFC, Bluetooth, WiFi i wyjście HDMI.

Komentarze

 • Atomy intela

  Plotka jest taka ze wlutowali za duzo ramu przez przypadek i nie mogly byc sprzedane.Poszly na przemial.

 • Sony

  Dell kontynuuje tradycję :) i pierwsza partia Venue 11 Pro była wadliwa :)
  Ja miałem farta – ale pierwsza seria była słabo spasowana – na duży plus zasługuje, to, ze nie ściemniali tylko naprawiali / wymieniali :)
  Jeśli to nie braki spowodowane małymi dostawami – ale – jakimiś nie doróbkami – to Dell zaliczył poważna wtopę – przecież po ponad 6 miesiącach produkcji poprzedniej wersji powinni opracować całość tak by nie było błędów.
  Obudowa, MoBo, ekran i cała reszta jest chyba identyczna :) inny jest tylko SoC – który jest przecież w pełni kompatybilny z Z3770.
  Tak czy inaczej Venue 11 Pro odniósł spory sukces podobnie jak Venue 8 Pro.
  Ja jestem z mojego zadowolony, po poprawkach śmiga aż miło. Trochę mi żal, że w USA mają modem LTE a my w Europie mamy HSPA+ – niby nie ma wielkiej tragedii, bo max 42MB/s wystarcza – a torrentów na tablecie ściągam :) – ale mogli by dać LTE. Zwłaszcza – że modem Dell’a to “brandowana” Sierra Wireless – co też tłumaczy cenę :)

 • infoczytacz

  Nieodpowiedzialny wpis. Jak można pisać o wycofaniu jakiegoś modelu ze sprzedaży w Niemczech, co sugeruje, że model ma ukryte wady fabryczne i może powodować odpłýw klientów czytających tę informację, a w kolejnym zdaniu pisać, że tak naprawdę nie wiadomo czy czasami tylko nie skończyły się zapasy magazynowe i dlatego sprzedaż się zatrzymała. Za to firma może założyć sprawę o zniesławienie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona