Ważne

Czy już niebawem otrzymamy zwrot gotówki za kupioną aplikację z Google Play, jeżeli nie miną dwie godziny od zakupu?

Obecnie po zakupie aplikacji w Google Play, możemy ubiegać się o zwrot gotówki jedynie w przypadku, gdy nie minie piętnaście minut od momentu zawarcia transakcji. Według informacji podanych przez zagraniczne media, czas ten ma się wydłużyć do dwóch godzin!

W ciągu poprzednich lat czas, w którym można “oddać” zakupioną aplikację zmieniał się kilkukrotnie. Jeszcze w 2010 klient miał prawo ubiegać się o zwrot gotówki do dwudziestej czwartej godziny po zakupie, później czas ten zmniejszono do kwadransa, a teraz AndroidPolice poinformował, że Google zamierza wydłużyć go do dwóch godzin.

nowy google play

Skąd takie domysły? Otóż kilku internautów zaalarmowało, że mogli właśnie przez dwie godziny do zakupie oddać aplikację. To, że będzie tak zawsze nie jest pewne, ponieważ w regulaminie nadal widnieje obecny czas. Jeżeli nie zostanie on zmieniony przez najbliższe dni, to można podejrzewać, że wszystkiemu winny jest jakiś błąd. Obecnie możemy jedynie trzymać kciuki i czekać na kolejne doniesienia w tej sprawie.

Komentarze

 • Ja w zeszłym tygodniu kupiłem grę na telefonie, później zainstalowałem ją na tablecie i na telefonie chciałem odinstalować. I nagle okazało się, że dokonałem anulowania kupna mimo, że minęło już grubo ponad godzinę od transakcji. Myślałem, że coś się zmieniło, a ja niedoinformowany jestem.

 • Maciek Szkudlarek

  Nie żeby coś, ale będzie można wtedy zrobić kopię pliku apk i zachować płatną aplikację bez utraty ani grosza :D

  • Łukasz

   Wszystkie platne aplikacje uzywaja LVL, czyli przy uruchamianiu sprawdzane jest w google czy masz aktywna licencje. Oczywiscie juz dawno LVL zostal zlamany, ale nie zmienia faktu, ze bez scrackowania nie uruchomisz takiej apk. A jak programista byl ambitny to bedziesz musial sie mocno nameczyc, zeby spiracic takie apk.

   Co do wydluzenia czasu na zwrot ja jestem przeciw. Co z aplikacjami uzytkowymi wykonujacymi okreslone dzialanie lub ulatwiajacymi wykonanie jakiejs czynnosci? Kupujesz appke, robisz to do czego byla Ci potrzebna i zwracasz? I tak dowolna ilosc razy? Szkoda, ze nie zrobia tak z nowymi autami.

   • Maciek Szkudlarek

    Aż taki obeznany nie jestem, ale wydaje mi się że odłączenie od Google play przez titanum backup powinno załatwić sprawę :P zresztą na przykład minecraft pocket edition jest dostępny jako apk na różnych stronach tego samego dnia co w Google play haha

    • Łukasz

     Nic nie da. Sprawdzanie licencji jest wkompilowane w aplikacje. Wystarczy porownac certyfikaty plikow apk w sieci a w Google Play. To, ze popularne aplikacje i gry piracone sa momentalnie jest oczywiste, zreszta podobno niektorzy autorzy aplikacji sami wrzucaja nieoficjalnie do sieci niby “spiracone” appki, ktore zaimplementowane maja dodatkowo wykradanie danych. Nic im za to nie grozi bo to “pirat”.

   • Mihau

    Aplikację można zwrócić tylko raz – jeśli kupisz ją po raz drugi, opcja zwrotu nie będzie dostępna. Przekonałem się o tym osobiście kiedyś.

    • Łukasz

     Dobre chociaż to. :)

   • Nie wszystkie. Ja w swoich tego nie używam, bo powodowało to problemy płacącym użytkownikom. A kopiowanie apk i anulowanie zakupu niestety ludzie oczywiście robią, ale to na szczęście rzadki problem (przynajmniej przy moich niezbyt popularnych grach).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona