Ważne

2K Games zapowiada Bioshock na iPada

Pierwsza część serii Bioshock pojawiła się na rynku ledwie siedem lat temu, jednak zdążyła już sobie zyskać wśród fanów status dzieła kultowego.  Już niedługo ten nietuzinkowy FPS trafi również na urządzenia z systemem iOS.

Mimo iż wspomniana produkcja wygląda na pierwszy rzut oka jak kolejna typowa “strzelanka”, w której liczy się głównie refleks i umiejętność szybkiego pociągania za wirtualny spust, to jednak uznanie ze strony graczy zyskała ona z zupełnie innych powodów. Bioshock oferował bowiem zaskakująco dojrzałą i wciągającą fabułę, wyróżniającą się znacznie na tle konkurencyjnych produkcji. Większość graczy ucieszy więc z pewnością fakt, iż nie licząc oczywistych zmian w interfejsie użytkownika i kilku uproszczeń w grafice, tabletowa wersja gry będzie wierną kopią oryginału. Co więcej, w zestawie z grą znajdziemy również cyfrową wersję artbook’a dołączanego do specjalnego wydania wersji konsolowej.

Niestety, cena ani dokładna data premiery nie są jeszcze znane (chociaż plotka głosi, iż może to być siódma rocznica wydania oryginału, która wypada na 21 sierpnia). Wiadomo za to, że gra trafi do sprzedaży jako tytuł typu premium, całkowicie wolny od mikropłatności. Twórcy nie przewidują na razie wersji dla urządzeń z systemem Android.

Komentarze

 • Michał

  To bedzie jedna z lepszych gier survival horror na androida!!!

  • MIchał

   znaczy na iosa. Zapewne na androida też wyjdzie.

   • Tomasz Lenartowski

    Na androidzie fajnie by było go zobaczyć na shield tabie z padem.

  • _TB_TB_

   Survival horror? Wątpię…

   • peterr

    To jest survival horror :)

    • _TB_TB_

     To Dead Space jest czym? Akurat BioShock jest dość słaby pod tym względem ;)

 • _TB_TB_

  Czy autor tekstu “Bioshock oferował bowiem zaskakująco dojrzałą i wciągającą fabułę, wyróżniającą się znacznie na tle konkurencyjnych produkcji” grał kiedyś w SystemShock’a 2? ;)
  Fabuła jest skopiowana niemal pixel w pixel.

  • Aske

   System Shock 2, jakkolwiek dobrą grą by nie był, nie wyszedł nigdy na konsole, więc nie jest on konkurencją dla tytułu wydanego pierwotnie na Xbox 360 ;)

   A co do kopiowania to cóż, autorem scenariuszy obu gier jest Ken Levine, więc Bioshock nie jest raczej kopią a duchowym spadkobiercą (na co wskazuje zresztą nazwa).

   • _TB_TB_

    O ile wiem, BioShock wyszedł na PC i XBoxa na raz… Co niestety widać
    po uproszczeniach w sterowaniu i samej rozgrywce (ale to nie czas na
    flame’a).

    Propos scenariusza, miałem na myśli jedynie jego wtórność wobec SS2 (o czym autor raczył zapomnieć pisząc coś o oryginalności fabularnej…)

    • Aske

     Zawsze wydawało mi się, że najpierw był to exclusive na x360. Cóż, mój błąd ;)

     Co do oryginalności to cóż… moim zdaniem twórcy udało się zrobić godnego spadkobiercę SS2, który jednak ma własny styl i charakter odróżniający go od poprzednika, a już na pewno wyróżniający się na tle innych FPS-ów wydanych w okolicach 2007 roku.

     • _TB_TB_

      Zgadzam się ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona