LG zarezerwowało nowe nazwy tabletów – LPAD i WPAD

Nie ma pewności czy aby na pewno są to nazwy nadchodzących tabletów od LG. Choć słowo “pad” w nazwie wydaje się być oczywiste. LG weszło z niemałym przytupem prezentując G Pad 8.3. Nikt się nie spodziewał, że koreańskiej firmie tak się powiedzie. Po świetnym modelu LG G3 z ochotą czekam na ekspansję tegorocznych tabletów, konkurencji dla serii Galaxy Tab 4 – LG G Pad 7.0, G Pad 8.0 i G Pad 10.1. Tym razem sprawa tyczy się zarejestrowania przez LG nowych nazw, które ewidentnie wskazują na tablety. 

O ile nazwa G Pad jest raczej zarezerwowana dla Androida, o tyle LPAD i WPAD powinny być oparte o zupełnie inną platformę. Mówi się o systemie Windows 8.1. Niestety same nazwy niczego nie zdradzają. Nie wiadomo do czego odnosi się L czy W w nazwie. Zakładając, że LG ma zamiar zachować porządek w nazewnictwie, LPAD i WPAD muszą się czymś konkretnym różnić od serii urządzeń G Pad. Wiadomo jak wiele modeli praktycznie nie różniących się ma w swojej ofercie Samsung. LG raczej tego nie chce ;-) Jak tylko pojawią się nowe informacje na temat enigmatycznych nazw damy znać.

Pikanterii dodaje fakt, że po sieci krążą plotki jakoby LG miało w planach wypuszczenie tabletu pracującego na Google Chrome OS. Na systemie, który do tej pory był widziany na laptopach. Ciekawie brzmi pomysł zaimplementowania ów systemu w tablecie. Choć z drugiej strony nie bardzo widzę tutaj sens, bo co miałoby się stać z Androidem? Czego ma Android czego nie ma Chrome OS i odwrotnie, jeśli chodzi o tablet?

Komentarze

  • Jacek.P

    LG na rynku tabletów nie idzie do przodu tylko raczej cofa się, czego przykładem są nowe tablety z serii G Pad. Jak inaczej mówić o firmie wypuszczającej tablety mające gorszą specyfikacje niż mój 1,5 roczny sprzęt?

    • Jest mnóstwo tabletów ze słabszą specyfikacją, ale działających należycie. Kasia testuje G Pada 7.0 poczekajmy na recenzję i nie oceniajmy książki po okładce .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona