Ważne
Wiko VIEW

My już mamy nowe ekrany blokady dla Windows Phone 8.1!

Czasami nie opłaca się spać nocami – tym razem owa korzyść polegała na tym, iż około godziny 1 w nocy czasu polskiego, na mojej osi czasu w serwisie społecznościowym Twitter ukazała się taka informacja:

Wcześniej, Joe komunikował swoim obserwującym na Twitterze, iż ostateczne prace nad aplikacją przynoszącą nowe ekrany blokady zostały zakończone i jest ona powoli wdrażana do Sklepu Windows Phone. Kilka godzin później otrzymaliśmy już komunikat o tym, że jest ona dostępna do pobrania.

Funkcjonalność w postaci nowych ekranów blokady pojawiła się na ostatniej konferencji Build obok nowszej wersji systemu mobilnego Microsoftu. Możliwość odmiany tego monotonnego ekranu mocno przykuła uwagę użytkowników systemu, chociażby ze względu na to, że w trakcie prezentacji, całość prezentowała się naprawdę świetnie. To, plus niebanalny design spowodowało, że aplikacja “Live Lock Screen” była jedną z bardziej wyczekiwanych – obok samych oficjalnych aktualizacji do Windows Phone 8.1, oczywiście.

Co potrafi aplikacja?

Tak jak możemy nieco odmienić nasz ekran blokady wmontowując w niego informacje na temat pogody lub wiadomości z sieci społecznościowych, tak aplikacja Live Lock Screen pozwala nam na to, by wprowadzić nieco świeżości do znanego, lubianego, choć już nieco wysłużonego ekranu blokady w smartfonach z Windows Phone na pokładzie.

wp_ss_20140726_0001 wp_ss_20140726_0003

Do wyboru mamy kilka wariacji na temat umiejscowienia zegara oraz daty pod nim. Jest także dostępny zegar cyrkularny, który ponoć wzbudzał największe zainteresowanie wśród użytkowników Windows Phone. Szczerze, jak dla mnie to nic specjalnego.

W toku szybkiego testu (na większy aplikacja nie pozwala, bo jest zwyczajnie… mało rozbudowana – przynajmniej jeśli chodzi o jej konfigurację), znalazło się kilka bardzo poważnych niedociągnięć. Przede wszystkim –  nowy ekran blokady, niezależnie od tego na jak mocnym urządzeniu on działa – bardzo spowalnia jego odblokowywanie. Nie dość, że po “pociągnięciu w górę” należy odczekać kilka sekund, aż telefon “ogarnie się”, to jeszcze słabo współpracuje on z funkcją blokowania telefonu hasłem. Animacja zdejmowania blokady z ekranu też do najpłynniejszych nie należy.

wp_ss_20140726_0002

Sama aplikacja także potrafiła mi się “wysypać”. Najczęściej objawiało się to tym, iż nie reagowała ona na żadne polecenia wskazywane palcem –  pomogło dopiero manualne wyłączenie jej w ekranie otwartych aplikacji i ponowne uruchomienie.

Aplikacja ta jest w fazie BETA, zatem obecne błędy można jej spokojnie wybaczyć. Myślę, że naprawienie kilku drażliwych problemów jest kwestią czasu – jednak do tego momentu polecam traktować ową propozycję jako… ciekawostkę, a nie realną alternatywę dla standardowego ekranu blokady.

Aplikację Live Lock Screen możecie ściągnąć stąd: (po zmianie regionu na: Stany Zjednoczone).

Komentarze

 • jarekt

  Jest w Polskim markecie. Na L920 żadnych spowolnień nie stwierdziłem.

 • Tomasz Lenartowski

  Przez chwilę myślałem, że to metoda odblokowania… a to tylko zegar.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Trochę czasem przymula, ale ogólnie zacny pokaż możliwości :D

  • Rudy Huyn z ms pracują nad tym i problem zniknie jak appka wyjdzie z Bety

   • Konrad Uroda-Darłak

    Wiem wiem ^^ Tak tylko napisałem, żeby ktoś się nie naciął niepotrzebnie.

 • Bomba V

  No i o co chodzi ? Koło wynaleźli ???

 • axim

  to ptak NIE to rakieta NIE to superman NIE to ekran blokady TAK

 • trolek

  Zapowiadano że aplikacja nie będzie działać na telefonach z mniej niż 1GB ram. Działa na L520

 • sg_pl

  Działa na L925 ale nie bardzo wiem co to za rewelacja, LockMix jest 10x lepszy jak dla mnie ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona