Ważne

Aktualizacja Chrome Beta dla Androida przynosi Material Design

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o odświeżeniu sklepu Google. Zmianom uległ interfejs – pojawił się Material Design. Dziś moja przeglądarka Chrome Beta automatycznie się zaktualizowała. Oprócz Material Design pojawiała się też opcja uproszczonego logowania. 

Muszę przyznać, że Google jest bardzo konsekwentne we wprowadzaniu Material Design w swoich produktach. Przeglądarka internetowa jest kolejnym produktem, który zyskuje lekko odświeżony interfejs. W sumie to wszystko jest po staremu. Całość została mocno spłaszczona  i okraszona ciekawszymi animacjami. Oprócz odświeżenia wyglądu szybko można dostrzec płynniejsze działanie samej przeglądarki. Niestety wcześniej nie porównywałem wyników benchmarków, ale uważam, że czuć różnicę po kilkudziesięciu minutach obcowania z programem.

chrome beta material desing

Spłaszczeniu uległa też ikona aplikacji

Oprócz wspomnianego już Material Design, jako nowość wymienia się uproszczone logowanie. Działa to to tak, że użytkownik musi być zalogowany w przeglądarce. W tym celu należy przejść do Ustawienia i wybrać Zaloguj się do Chrome. Jeśli Chrome wykryje, że strona, na którą weszliśmy pozwala na logowanie za pośrednictwem Google, to naszym oczom ukaże się takie oto okno:

uproszczone logowanie google chrome

Z innych niuansów, które do tej pory zauważyłem to brak przycisku odświeżania na pasku adresu. Od teraz jest on skryty pod znanymi już trzema kropkami z prawej strony.

Aktualizacja jest dostępna od dzisiaj.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona