Aktualizacja Chrome Beta dla Androida przynosi Material Design

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o odświeżeniu sklepu Google. Zmianom uległ interfejs – pojawił się Material Design. Dziś moja przeglądarka Chrome Beta automatycznie się zaktualizowała. Oprócz Material Design pojawiała się też opcja uproszczonego logowania. 

Muszę przyznać, że Google jest bardzo konsekwentne we wprowadzaniu Material Design w swoich produktach. Przeglądarka internetowa jest kolejnym produktem, który zyskuje lekko odświeżony interfejs. W sumie to wszystko jest po staremu. Całość została mocno spłaszczona  i okraszona ciekawszymi animacjami. Oprócz odświeżenia wyglądu szybko można dostrzec płynniejsze działanie samej przeglądarki. Niestety wcześniej nie porównywałem wyników benchmarków, ale uważam, że czuć różnicę po kilkudziesięciu minutach obcowania z programem.

chrome beta material desing

Spłaszczeniu uległa też ikona aplikacji

Oprócz wspomnianego już Material Design, jako nowość wymienia się uproszczone logowanie. Działa to to tak, że użytkownik musi być zalogowany w przeglądarce. W tym celu należy przejść do Ustawienia i wybrać Zaloguj się do Chrome. Jeśli Chrome wykryje, że strona, na którą weszliśmy pozwala na logowanie za pośrednictwem Google, to naszym oczom ukaże się takie oto okno:

uproszczone logowanie google chrome

Z innych niuansów, które do tej pory zauważyłem to brak przycisku odświeżania na pasku adresu. Od teraz jest on skryty pod znanymi już trzema kropkami z prawej strony.

Aktualizacja jest dostępna od dzisiaj.

Komentarze

 • Glee

  Czekam na aktualizację Muzyki Play, bo wygląd z L bardzo mi się podoba.

  • Przy tym tempie aktualizacji kto wie, może Google Muzyka jest następna w kolejce, też bym się ucieszył.

  • Wik

   Dziecinada

   • Glee

    Dziękuje i życzę miłego dnia :)

 • revolt3421

  Ciekawe jak to będzie wyglądać na tablecie. Cieszy mnie też ta funkcja logowania :D.

 • netdog

  Ale jaja! Kitket trzeszczy w szwach, aplikacje wcześniej zakupione w Google Play wariują (problem z zapisem i edycją plików na karcie sd), mnóstwo błędów a Szanowna Publikę ma radochę, że będzie lepiej i skutecznie śledzona w celach marketingowych…

  • dred

   Tak jest. Badz zawsze zalogowany, zebysmy wiedzieli co przeglądasz najczesciej. A nieswiadomi klaszcza:-)

  • Glee

   Chyba jak wybierałeś telefon/tablet wiedziałeś na co się godzisz ;) Zawsze możesz powrócić do Nokii 3310

 • janko

  Męcząca jest ta nachalna propaganda działu marketingu Googla, jak walenie cepem po łbie. Wymyślają chwytliwe (dla gawiedzi angielskojęzycznej) hasła-klucze, które uparcie wbijają do głów klienteli. Teraz to jest “Material Design”, jakby zmiana tapety i ikonek to była jakaś rewolucja na miarę wynalezienia koła czy maszyny parowej. I na okrągło “material design”, “material design”, “material design”, nieważne, że system laguje, nieważne, że Chrome to jest ciężki i mało funkcjonalny muł, nieważne, że interfejs przeglądarki jest mało wygodny na urządzeniu mobilnym, ważne, że jest “material design”. I trzeba to powtarzać jak buddyjską mantrę, żeby się utrwaliło w skołatanych głowach “klientów”. Żeby klient nie chciał przypadkiem szybkiego, płynnie działającego systemu, długo trzymającej baterii, regularnych aktualizacji dla swojego urządzenia, tylko, żeby jego największym marzeniem był “material design”.

  Rzekomo legendarne pranie mózgów klienteli Appla to jest dosłownie pikuś i dziecinada w porównaniu z tym, co robi Google ze swoimi owieczkami.

  • Glee

   Ja na Nexusie nic nie odczułem z lagami zbytnio, bateria trzyma bardzo dobrze jak na tablet z takim ekranem, a aktualizacje są co pół roku. Ja się bardzo cieszę z Material-Design – zawsze musi być coś nowego, aby się nie przejadło używanie systemu. Obecnie siedze na Nova Launcherze z Coconut Theme i jestem zadowlonony. Dla mnie wygląd systemu jest bardzo ważny, bo na to patrzymy i jak najbardziej czekam na Androida 5.0

  • Marketingowcy Google’a nazywają to “Material Design”, designerzy od lat: “drop shadow” ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona